بیش از 2000 واحد مسکونی بر اثر سیل در سیستان و بلوچستان آسیب دیده است

بیش از 2000 واحد مسکونی بر اثر سیل در سیستان و بلوچستان آسیب دیده است
چهارشنبه هفته گذشته بود که به دلیل بارش زیاد باران، در سیستان و بلوچستان سیل جاری شد و افراد زیادی را دچار دردسر کرد. با توجه به آتش سوزی ساختمان پلاسکو و جستجو برای بازماندگان این حادثه، اتفاقات مربوط به سیلاب سیستان و بلوچستان در حاشیه قرار گرفت.

به گزارش شابش؛
غلامرضا اربابی مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در خصوص سیل جاری شده در سیستان و بلوچستان گفت: در اثر این سیل اکثر معابر شهری و روستایی این استان دچار آبگرفتگی شده و به همین دلیل بسیاری از ساکنین مجبور به ترک منازل خود شده اند. با اشاره به انسداد برخی از راههای مواصلاتی، از میزان دقیق خسارت اطلاعات کاملی در دست نیست، اما با توجه به اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، تا امروز حدود 2000 واحد مسکونی آسیب دیده اند. این واحدها آسیب 10 تا 80 درصدی دیده اند و یک شهروند اهل خاش هم بر اثر ریزش آوار جان باخته است. 


سالاری رئیس بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان نیز در ادامه افزود: به منظور تسریع در بازسازی مناطق و آپارتمان های آسیب دیده، برای مناطق روستایی 20 میلیون تومان و برای مناطق شهری 25 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد در نظر گرفته شده است. افراد نیازمند به این تسهیلات میتوانند با مراجعه به بنیاد مسکن در منطقه سکونت خود، برای تشکیل پرونده اقدام کنند. همچنین ضمانت این تسهیلات به صورت زنجیره ای بوده و افراد نیازمند هم مبلغ 3 میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت خواهند کرد.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم