روستایی شگفت انگیز در چهارمحال و بختیاری

روستایی شگفت انگیز در چهارمحال و بختیاری
ایران مناطق شگفت انگیزی را در خود جای داده است و روزانه پذیرای هزاران ایرانگرد و جهانگرد میباشد. یکی از این مناطق که خانه های آن با معماری خاصی طراحی شده، روستای سرآقا سید میباشد که در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

به گزارش شابش؛ روستای سرآقا سید از عجیب ترین روستاهای ایران میباشد که در شهرستان کوهرنگ و در استان چهار محال و بختیاری قرار گرفته است. تمامی خانه های این روستا از خشت و گل ساخته شده و معماری آن به نحویست که حیاط هر خانه پشت بام خانه زیرین میباشد. منازل این روستا به شکل زنجیره وار و بسیار خاصی به هم متصل شده اند. جمعیت سرآقا سید در تابستان به 3 هزار نفر و در زمستان به 500 نفر میرسد. دلیل نام گذاری این روستا امامزاده ای است که در انتهای خانه ها قرار گرفته و مردم شیعه این روستا نمونه های شگفت انگیزی از معجزات این امامزاده تعریف میکنند.مردمان این روستا افرادی بسیار سختکوش هستند و با کمترین امکانات ممکن زندگی خود را میگذرانند.
در شمال روستا کوه کنگله، در شمال شرق کوه نرمه و در جنوب روستا دو کوه وند و خیمه قرار گرفته اند. 
در سمت غرب نیز منطقه ارچنه وجود دارد که تامین کننده آب آشامیدنی روستا میباشد. جالب است بدانید در فصل زمستان به دلیل مسدود شدن مسیرهای ارتباطی، ارتباط این روستا با خارج از آن به کلی قطع میشود. به همین دلیل اگر قصد سفر به این روستا را دارید، بهتر است از اردیبهشت تا مهر به این مکان زیبا سفر کنید. همچنین به دلیل خاکی بودن 40 تا 50 کیلومتر از مسیر، با وسیله نقلیه ای که مناسب این جاده است مسافرت کنید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم