به زودی 3 شهر به شهرهای ایران اضافه خواهد شد

به زودی 3 شهر به شهرهای ایران اضافه خواهد شد
معاون وزیر شهرسازی از تمام شدن مراحل مطالعاتی ساخت سه شهر "تیس"، "کوشک" و "خوارزمی" خبر داد و گفت: مراحل ساخت این شهرها به زودی شروع خواهد شد.

به گزارش شابش؛
محسن نریمان گفت: مطالعه تخصصی برای ساخت شهرهای جدید مراحل متنوعی دارد اما مطالعه شهر "تیس"  و همچنین دریافت مصوبه شورای عالی شهرسازی آن سریعتر انجام شده است. در گام اول باید مطالعات تخصصی توسط کارشناسان خبره صورت بپذیرد، سپس مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری گرفته میشود و در مرحله آخر هماهنگی های لازم برای ساخت این شهرها با مقامات استانی صورت میپذیرد.


معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: شهر "تیس" در کنار دریای عمان، "کوشک" در شهرستان بندر لنگه و شهر "خوارزمی" در جنوب شرقی تهران ساخته خواهند شد. طرح شهر تیس 3 ماه قبل در شورای عالی شهرسازی به تصویب رسیده و قرار است 150 هزار نفر جمعیت داشته باشد. شهر جدید خوارزمی 500 هکتار مساحت دارد و در 50 کیلومتری تهران احداث خواهد شد. شهر جدید کوشک نیز با مساحت راهبردی 6000 هکتار و محدوده 1200 هکتار، پذیرای جمعیتی 120 هزار نفری خواهد.

نریمان در انتها اظهار داشت: با توجه به ویژگی های منطقه و اقبالی که طی این دو روز مشاهده کردیم فکر می کنم از نظر سرمایه گذار مشکلی نخواهیم داشت؛ زیرا تلاشمان این است که بیشتر کارها مردم محور باشد و بتوانیم از سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده کنیم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم