وام مسکن بدون نوبت!

وام مسکن بدون نوبت!
اگر می خواهید وام مسکن بگیرید اما سپرده‌ای در بانک مسکن ندارید، می‌توانید با خرید اوراق تسهیلات بانک مسکن وام مورد نیاز خود را برای خرید خانه دریافت کنید. البته متقاضیان تسهیلات خانه بدون سپرده ‌گذاری باید هزینه ای را صرف خرید اوراق وام مسکن کنند، برای مثال مبلغ این اوراق برای وام ٧٠‌میلیون تومانی بین ١٠ تا ١٢‌میلیون تومان می باشد. این شرایط برای افرادی که قبلا در صندوق مسکن بانک مسکن سپرده گذاری کردند صادق نمی باشد این افراد بدون نیاز به پرداخت این مبلغ برای تهیه اوراق و با گذراندن دوره یک ساله نوبت می توانند وام خود را نیز دریافت کنند.

به گزارش شابش؛ بانک مرکزی ساز و کار تازه ‌ای برای خرید تسهیلات خانه و انتقال آن در قالب اوراق بهادار تعریف کرده که بعد از مصوبه اسفند ‌سال گذشته شورای پول و اعتبار ، از ابتدای‌ سال ١٣٩٥ مقدمات این کار توسط بانک مسکن نیز فراهم شده است. با ابلاغ رسمی بانک مسکن به فرابورس، پرداخت این وام‌ از طریق خرید اوراق تسهیلات خانه در فرابورس انجام می‌شود و متقاضیان تسهیلات مسکن باید ابتدا اوراق را در فرابورس تهیه کنند.

«تسه» کلمه کلیدی در اوراق تسهیلات مسکن بوده و به معنی اوراقی می باشد که به سپرده ‌‌گذاران وام مسکن در بانک مسکن تعلق می‌گیرد. سپرده ‌گذاران افرادی می باشند که در آینده می خواهند تسهیلات مسکن دریافت کنند و برای آینده در بانک مسکن سپرده‌ گذاری می ‌کنند و در نوبت دریافت وام قرار میگیرند ، از طرفی افراد دیگری هستند که برای دریافت تسهیلات خانه به بانک مراجعه کرده درحالی ‌که هیچ سپرده ‌گذاری در بانک از قبل نکرده اند.


مراحل دریافت وام مسکن

بانک مسکن راهی را پیش پای این افراد می گذارد؛ بدین صورت که اگر فرصت سرمایه ‌گذاری و صبر برای رسیدن نوبت را ندارند، نوبت سرمایه ‌گذاران قدیمی بانک مسکن را می توانند خریداری کنند. اگر می‌خواهید اوراق تسهیلات بانک مسکن را تهیه کنید ، سه مرحله کلی را باید طی کنید. پس از آن می‌توانید اوراق وام مسکن را خریداری کرده و برای خرید خانه و آپارتمان اقدام نمایید.
مرحله اول گرفتن کد معاملاتی از شرکت کارگزاری بانک مسکن یا یکی از کارگزاری ‌های بورس اوراق بهادار می باشد. در مرحله دوم و پس از گرفتن کد معاملاتی، باید مبلغ اوراق حق تقدم تسهیلات بانک مسکن را در همان روز به حساب متعلق به شرکت کارگزاری بانک مسکن واریز نموده و فیش مربوطه را به امور مشتریان ارایه کنید. 
در مرحله سوم و پس از تحویل فیش واریزی، فرم درخواست خرید را از مسئول امور مشتریان دریافت نمایید. کارگزاری در صورتی که به فروشنده در همان روز دسترسی باشد اقدام به خرید برای شما کرده و در غیر این صورت مشتری موظف است با مراجعه در روزهای بعدی و ارایه درخواست جدید با قیمت همان روز اوراق را خریداری کند. مراحل خرید اوراق در اینجا تمام می شود و هم اکنون شما باید به بانک مسکن مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهید ، پس از تشکیل پرونده، معرفی ضامن و دریافت استعلام های لازم توسط بانک وام شما آماده پرداخت می شود ، در روز سند زدن خانه، نماینده بانک مسکن به دفترخانه می آید و وام شما را با چکی در وجه فروشنده پرداخت کرده و حسابی در بانک مسکن را برای پرداخت اقساط در اختیار شما قرار می دهد. پس از انجام این مراحل، میتوانید برای خرید خانه اقدام نمایید.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم