خانه‌ هایی در مکان های عجیب!

خانه‌ هایی در مکان های عجیب!
امروزه فرضی که ما از خانه داریم چند دیوار و سقف روی آن می باشد ، ولی این تمام ماجرا نیست. در سرتاسر دنیا اماکن غیر معمولی وجود دارند که به عنوان سرپناه مردم مورد استفاده قرار میگیرند. از خانه ای که بر روی کارخانه سیمان ساخته شده تا زوجی که 20 سال است در یک فاضلاب سکونت دارند. دلیل انتخاب این نوع مکانها، شاید کمبود بودجه یا ترجیح دادن نوع خاصی از زندگی باشد. در ادامه با شابش همراه باشید تا با بعضی از این خانه‌ های غیر معمول آشنا شوید.

خانه بنا شده در کارخانه سیمان

معمار سر‌شناس اسپانیایی "ریکاردو بوفیل" خانه خود را روی یک کارخانه سیمان بنا کرد و همراه با خانواده خود سی سال در آن زندگی کرد.
پناهگاه‌ های بجا مانده از جنگ جهانی

در زمان جنگ جهانی دوم در کشور آلمان و بیش از همه در شهر هامبورگ، پناهگاه ها برای حفاظت مردم در برابر حملات هوایی نیروهای متفقین ساخته شد. بعد از اتمام جنگ جهانی دوم بیش از هزار پناهگاه در شهر هامبورگ به جای ماند که دیوار آن ها اغلب بیش از یک متر ضخامت داشت و خراب کردن آن کار چندان ساده اس نبود. به همین دلیل برخی شرکت‌ های معماری تصمیم گرفتند این پناهگاه ها را مجددا طراحی و قابل سکونت کنند.
زندگی در آب ‌انبار قدیمی

این آب ‌انبار کهن، زمانی تامین کننده آب مصرفی مردم روستایی کوچک واقع در جزایر قناری بود و پس از گذست سال ها هنگامی که آب آن به اتمام رسید، به تدریج اهالی آن روستا آب ‌انبار قدیمی را به فراموشی سپردند. تا این ‌که در چند سال اخیر یک زن و شوهر روستایی آن را مجددا پیدا کرده و به محل زندگی خود تبدیل نمودند.
سکونت در آشیانه هواپیما

این خانه در شمال آلمان زمانی مکان نگهداری هواپیماها و یا به عبارت دیگر آشیانه بود.
منزلی لوکس و مدرن در کلیسا

خانه ای در طبقه دوم یک کلیسا واقع در ناتینگ هیل محله ای در غرب لندن، به اقامتگاهی لوکس و مدرن مبدل شده که آن را اجاره می دهند.
خانه ای در فاضلاب

این چاه فاضلاب در نزدیکی مدلین، دومین شهر بزرگ کلمبیا مکانی می باشد که زن و شوهر بی‌خانمان در آنجا سکونت دارند. این زوج نزدیک به بیست سال است که این فاضلاب را به عنوان خانه برای خود برگزیده اند.محل زندگی فقرا در برزیل

زاغه ‌نشینان برزیل با چوب و نخاله های ساختمان های دیگر برای خود خانه بنا کرده و در آن سکونت دارند.
زندگی در تخته سنگ

خانه ‌ای در پرتغال که در کوه بوده وعجیب تراینکه این محل سکونت درون تخته سنگی طبیعی ساخته شده است.
هتل های کپسولی

هتل های کپسولی که در چین هستند با قیمت ارزان و با هدف جذب مشتریان جوان و کسانی که نمی خواهند خرج زیادی برای هتل کنند ساخته شده اند. عرض هر اتاق این هتل یک متر و سی سانتیمتر و طول آن دو متر می باشد.خانه های کانتینری

همیشه تصور ما از کانتینرها وسیله ای بوده که اجناس و کالاها در آن قرار گرفته و در حمل نقل استفاده می شوند، اما در حومه شانگهای در کشور چین این کانتینرها محل زندگی شده‌اند.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم