سایت های غیر تخصصی املاک منجر به افزایش کلاهبرداری شده اند

سایت های غیر تخصصی املاک منجر به افزایش کلاهبرداری شده اند
پرونده های زیادی که این روزها در مراجع قضایی بررسی و مورد توجه قرار گرفته اند، پرونده های مربوط به کلاهبرداری املاک است. یکی از مهمترین عوامل این کلاهبرداری ها، سایت های غیر تخصصی املاک هستند که این روزها بازارشان گرم است.

به گزارش شابش؛ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جلوگیری از فعالیت سایت های غیرتخصصی در حوزه املاک، فعالیت این سایت ها را بر خلاف منافع مردم دانست. بدری با اشاره به فعالیت های نامناسب و بدون مجوز برخی سایتهای املاک گفت: بی توجهی به فعالیت این سایت ها، خرید و فروش خانه یا رهن و اجاره آپارتمان را با مشکلات عدیده از حیث کلاهبرداری مواجه میکند. صدیف بدری در ادامه گفت: فعالیت بسیاری از این سایت ها غیر قانونی است و هر روز شکایت های بسیار زیادی از  آنها به دستگاه های قضایی ارجاع داده میشود.


همچنین رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی هم اضافه کرد: نظارت و رصد مداوم و دقیق سایت های املاک میتواند جلوی بروز کلاهبرداری را بگیرد و متعاقبا از انباشت پرونده های کلاهبرداری مربوط به خرید و فروش خانه در دستگاه قضا جلوگیری کند. یحیی کمالی پور با بیان اینکه باید هرچه سریعتر ساز و کاری برای منع فعالیت این سایت های غیر تخصصی و بی هویت در دستور کار قرار بگیرد گفت: برخورد با سایت های بدون مجوز در زمینه املاک، منجر به کاهش پرونده های قضایی خواهد شد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم