۷ نکته رایگان برای فروش سریع‌تر خانه‌تان!

۷ نکته رایگان برای فروش سریع‌تر خانه‌تان!
همه می‌خواهند خانه‌شان را سریع و با بالا‌ترین قیمت ممکن بفروش برسانند. برای تحقق این امر لازم نیست پول خیلی زیادی خرج کنید. چند راهکار به شما می‌آموزیم که این دغدغه‌هایتان درباره فروش خانه رفع شود!
۱- تمیز کردن خانه کمکتان می‌کند آن را سریع‌تر بفروشید

شابش؛ یکی از اولین کارهایی که باید انجام بدهید، بی‌برو و برگرد، تمیز کردن خانه است، طوری که بهترین حالت خود را نشان دهد. این کار همچنین از ارزان‌ترین بهسازی‌های خانه به شمار می‌رود.
چه کارهایی باید انجام دهید؟ ساده است!
گردگیری کنید، خانه را مرتب کنید و در صورت لزوم جایی پیدا کنید تا لوازم اضافه را در آن قرار دهید و اتاق‌ها را دلباز‌تر کنید. 
مرتب کردن با تمیز کردن متفاوت است، با این وجود مرتب کردن به تمیزی خانه می‌افزاید و آن را دلباز‌تر می‌سازد. یک خانه وقتی به هم ریختگی کمتری داشته باشد حس تمیزی می‌دهد. اشتباه بزرگ‌تری که فروشنده‌ها مرتکب می‌شوند این است که لوازم را روی پیشخوان آشپزخانه‌‌ رها می‌کنند. خریدار می‌خواهد بدون مزاحمت، روی پیشخوان را ببیند. هر چه به هم ریختگی در خانه‌تان کمتر باشد، شانس بیشتری برای فروش سریع آن خواهید داشت. 
تمیز کردن، سازماندهی و حذف وسایل غیر ضروری موجود در خانه هیچ هزینه‌ای برایتان نخواهد داشت. این کار همچنین باعث می‌شود ارزش خانه بالا رود و کمک کند خانه سریع‌تر از حالت کثیف و نامرتب، به فروش برود. 


۲- خانه خود را از حالت شخصی در بیاورید

هر چیزی که خانه‌تان را تبدیل به یک آپارتمان شخصی کرده باید حذف شود یا تغییر یابد. 
برای نمونه، اگر عکسی از خانواده‌تان دارید باید آن را بردارید. اگر عکس‌های شما و خانواده‌تان بر روی دیوار باشد، تصورِ زندگی در این خانه، برای شخص خریدار، بسیار سخت‌ می‌شود. 
از حالت شخصی در آوردن خانه‌تان یکی از گامهای حیاتی است که باید قبل از سپردن خانه‌تان برای فروش انجام دهید. یکی دیگر از راه‌های از حالت شخصی خارج کردن خانه‌تان که هزینهٔ بسیار اندکی هم دارد و ارزش خانه‌تان را بالا می‌برد، رنگ کردن خانه است. اگر برخی از دیوار‌ها رنگ خنثی ندارند، بهتر است کمی خرج کنید و دیوار‌ها را رنگ خنثی بزنید. خریداران معمولا حمامی با نمای صورتی یا آشپزخانهٔ نارنجی را دوست ندارند. حتی اگر شما چنین رنگ‌هایی را دوست داشته باشید! 
از رنگ خنثی استفاده کنید تا کارتان با اطمینان باشد و حداکثر تعداد خریداران را جذب کنید. 
اگر دربارهٔ رنگ سوالی دارید از کار‌شناس املاک و مستغلات محلی خود بپرسید، چون به احتمال زیاد می‌دانند چه رنگ‌هایی باعث فروش سریع‌تر می‌شوند. 


۳- مرتب کردن مبلمان و اثاث خانه
جدای از «جلوه‌بخشی» به خانه، می‌توانید به راحتی مبلمان و اثاث خانه را طوری مرتب کنید که اتاق‌ها دلباز‌تر شوند و خریداران را بیشتر جذب کنند. لزومی ندارد مبلمان را دقیقا در‌‌ همان جای قبلی خود بگذارید و مرتب کردن دوبارهٔ مبلمان می‌تواند به فروش خانه کمک کند. اگر یک مبل دارید که رو به تلویزیون است، ولی کاملا در مسیر رفت و آمد، از اتاقی به اتاق دیگر قرار دارد، بهتر است آن را در جای دیگری قرار دهید. 
این موضوع برای مبلمان و اثاث خارج از خانه نیز صدق می‌کند. چه ایوان جلویی، چه تراس، چه استخر یا پاسیو! بهتر است اثاثیه را طوری مرتب کنید که بیشتر جلوه دهد. اگر خانوادهٔ بزرگی دارید لازم نیست همه وسایلی را گه استفاده می کنید نشان دهید بلکه می‌توانید خیلی از آنها را در انبار بگذارید. این کار باعث می‌شود خانه دلباز‌تر شود و بزرگ‌تر به نظر برسد. بدیهی است این موارد جزئیات ناچیزی هستند، به هر حال این جزئیات تاثیرات بسیاری بر روی خریداران می‌گذارد! 


۴- حیاط را محوطه‌سازی کنید

وقتی خریداران با ماشین به سمت خانهٔ شما می‌آیند، نمای خارجی خانه‌تان تنها موقعیت ایجاد اولین برداشت است. 
به همین دلیل محوطه‌سازی یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توانید از طریق آن به فروش سریع‌تر خانه‌تان کمک کنید. با اطمینان از تمیز و مرتب بودن نمای خارجی، خانه‌تان خیلی سریع‌تر و با قیمتی بالا‌تر به فروش می‌رسد. نباید لوازم در جلو، کناره یا حیاط پشتی خانه پراکنده باشند. بدون توجه به اینکه در کدام بخش از کشور زندگی می‌کنید باید به نمای خارجی خانه‌تان توجه کنید؛ خودتان آگاهید که خریداران نیز به این موضوع توجه دارند! 
اگر در حیاط مقداری و برگ و چوب وجود دارد، تمیزش کنید. همچنین، ممکن است درختانی به سمت خانه خم شده‌ باشند بهتر است آنها را هرس کنید. 


۵- نشان دادن خانه‌تان 
جلوهٔ خانه‌تان حائز اهمیت است، درست‌‌ همان طور که اگر خریدار بودید خانه‌ای می‌خواستید که جلوهٔ خوبی داشته باشد. قطعا روش‌های وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها کاری کنید خانه‌تان هم جلوه‌ و هم بوی بهتری داشته باشد. 
بسیاری از افراد پختن شیرینی را پیشنهاد می‌کنند، در حالی که مطالعات نشان داده‌ است دم کردن چای بهترین رایحه برای فروش به شمار می‌رود. مطمئن باشید که خریدار مایل به خرید خانه‌ای نیست که بوی بد بدهد، بنابراین حداقل باید مطمئن شوید که رایحهٔ درون خانه‌تان مطلوب باشد. 


۶- مخفی کردن تمام نشانه‌های حیوانات خانگی

فروش خانه با وجود بچه‌ها چالش‌برانگیز است و فروش خانه با وجود حیوان خانگی می‌تواند از این نیز سخت‌تر باشد. 
بهترین روش فروش خانه در صورتی که حیوان خانگی داشته باشید آن است که مطمئن شوید خریدار به این موضوع پی نبرد. یکی از مواردی که خریدار را زده می‌کند بوی گربه، سگ و هر نوع حیوان خانگی‌ دیگری است. بهتر است تمام بو‌ها و لک‌های مربوط به حیوانات خانگی را حذف کنید. اگر حیوان خانگیتان باعث هر نوع آسیبی به خانه شده باشد باید آن را درست کنید. 
بسیاری از متخثثین حوزه املاک پیشنهاد می‌کنند که قبل از نشان دادن خانه حیوان خانگی‌تان را به جایی دیگر منتقل کنید. 


۷- فروش در جزئیات نهفته است! 

راه‌های بسیاری برای فروش سریع‌تر خانه‌تان با قیمت‌ بیشتر وجود دارد. فرض کنید که خودتان خریدار هستید، به همه جزئیات توجه کنید. قبل از اینکه خانه‌تان را برای فروش بسپارید، در حین قدم زدن در خانه به دلایلی دقت کنید که می‌تواند باعث شود شخص دیگر مایل به خرید خانه نباشد. اگر ذره‌ای احساس می‌کنید که اگر چیزی را در خانه‌تان تغییر دهید شاید بهتر نشان داده شود، آن کار را انجام دهید. 


جمع‌بندی

در حالی که این نکات روشی عالی برای کمک به فروش خانه‌تان محسوب می‌شوند، هیچ چیز بهتر از بازاریابی حرفه‌ای املاکتان نیست. فروش خانه به اندازه‌ای که مردم فکر می‌کنند راحت نیست و از خانهٔ بسیاری از افراد بازدید به اندازهٔ کافی صورت نمی‌گیرد، صرفا به این خاطر که به درستی بازاریابی نکرده‌اند. اگر قصد دارید در هر جایی برای فروش خانه‌تان هزینه کنید، مطمئن شوید که بازاریابی آنلاین داشته باشد تا هر چه بیشتر بتوانید به خانه‌تان تردد ایجاد کنید. 
راه‌های بسیاری وجود دارد که خودتان خانه را بفروشید، با این حال وقتی با یک آژانس املاک کار می‌کنید نه تنها در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه شخصی را دارید که در طول مسیر راهنماییتان می‌کند. برای انتخاب یک آژانس املاک معتبر خواندن این گزارش را به شما توصبه می کنم.از سوی دیگر شما به کمک شابش می توانید آژانسهای املاک معتبر محله خود را بشناسید. با این وجود اگر قصد خرید، فروش و یا اجاره ملک دارید می توانید این در خواست را در این بخش ثبت کنید تا ما این درخواست را به چند آژانس معتبر بسپاریم. این اقدامات هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد و تنها راه رسیدن شما به هدف را کوتاه میکند. 
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم