برجی با قابلیت چرخش 360 درجه

برجی با قابلیت چرخش 360 درجه
دیوید فیشر معمار و طراح ایتالیایی ساخت پروژه جدید خود در دبی را که برجی به شکل چرخشی و دوار می باشد برای سال 2020 میلادی شروع می کند. ایده طرح این برج دینامیک، تغییر زاویه دید با چرخش ساختمان است.

به گزارش شابش؛ دیوید فیشر از سال 2008 تا به امروز با جدیت کامل بر روی طراحی برج دوار و چرخشی کار می کند که هر طبقه آن قابلیت چرخش 360 درجه را دارا باشد. دوبی، شهری با معماری های فوق العاده و عجیب دنیا، میزبان ساخت این معماری غیر قابل باور می باشد. این آسمان خراش دوار با ارتفاع 420 متر تا پایان سال 2020 احداث خواهد شد.

 هزینه ساخت این برج نزدیک به چهارصد میلیون یورو برآورد شده است و طراح آن هنگام طراحی، شهر های دیگری مانند پاریس، لندن و نیویورک را در ذهن داشته است. کمپانی داینامیک آرشیتکت برج های دواری در شهرهای مختلف دنیا طراحی کرده که اولین پروژه آن در شهر دوبی ساخته خواهد شد. این آسمان خراش هشتاد طبقه ای، یک هتل در خود جای داده است و قیمت هر واحد این برج در حدود 30 میلیون دلار تخمین زده شده است. این پروژه شامل ویلاهای لوکس و مدرنی می باشد که در بالای برج قرار گرفته اند و پارکینگ مخصوص در طبقه خود دارند.
 طبقات این برج با فرمان صوتی و سرعت دلخواه و حداکثری شش متر بر دقیقه امکان چرخش دارند به شکلی که چرخش کامل آن هفت روز زمان می برد. انرژی مورد نیاز برج بدون بوجود آوردن هر نوع آلودگی، کاملا با توربین های بادی و پنل های خورشیدی روی پشت بام آن تامین می گردد و به این گونه به طور تقریبی مبلغی معادل ۷ میلیون دلار در سال انرژی پاک نیز تولید می شود.

سازه هایی که دارای حرکت هستند و شکل خود را تغییر می دهند، معماری دینامیکی دارند.این بناها جهت حرکت خورشید را دنبال می کنند و همرا با جهت وزش باد تغییر جهت می دهند. این همساز شدن با طبیعت سبب شده که این بناها بتوانند انرژی مورد نیاز خود را تامین کنند. این گونه از معماری توانایی چرخش 360 درجه برای ایجاد دیده گسترده نسبت به جهان، طبیعت، آینده و زندگی دارد. شیوه های پیشرفته ساخت و قابلیت تولید انرژی بوسیله خود ساختمان، دو ویژگی مهم در این نوع معماری می باشد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم