5 روز است به جهرم هیچ مواد غذایی نرسیده است!

5 روز است به جهرم هیچ مواد غذایی نرسیده است!
محمد رضا رضایی رئیس کمیسون عمران مجلس با اشاره به گذشت 5 روز از شکسته شدن سد محمد آباد گفت: حدود 1300 واحد مسکونی تخریب شده و بیش از 2000 واحد هم نیاز به تعمیرات دارند. سایر خانه ها هم دچار آبگرفتگی شده اند و برای خارج کردن آب نیز به پمپ نیاز داریم.

به گزارش شابش؛ نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم پس از وقوع سیل در اماکن عمومی یا خانه های دیگر افراد مستقر شده اند گفت: به علت شکسته شدن سد، 5 روستا در محاصره اند و 5 روز است هیچ مواد خوراکی به آنجا نرسیده است. تنها راه ارسال غذا استفاده از هلی کوپتر است.
رضایی با ابراز تاسف از عملکرد وزارت نیرو نسبت به پیشگیری و مقابل با این بحران اظهار کرد: سازمان آب منطقه و وزارت نیرو با توجه به پیش بینی های انجام شده باید ورودی آب سد را بازبینی میکردند و برای تحمل سد تدبیری می اندیشیدند. اما این وضعیت نشان میدهد هیچ تدبیری در این خصوص اتخاذ نشده است.
وی در ادامه اظهار داشت: این سیلاب حادثه جانی نداشته اما قطعی آب و برق از تبعات این حادثه است و با اطلاع رسانی که کردیم باعث شدیم قبل از فراگیر شدن حادثه، عده زیادی از این مناطق خارج شوند. سد محمد آباد 20 سال پیش به منظور کشاورزی و تغذیه چاه ها و سفره های زیر زمینی احداث شده بود اما به دلیل بارش باران و عدم توانایی در تحمل میزان آب، تخریب شد و قسمت های زیادی از این شهر را در بر گرفت.هلال احمر حدود 900 چادر فرستاده و در حال توزیع آنهاست.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم