خانه ای که هیتلر در آن متولد شد

خانه ای که هیتلر در آن متولد شد
بعد از 60 سال بحث و گفت وگو دولت اتریش در باره سرنوشت خانه کودکی هیتلر تصمیم ‌گیری کرد. ملکی که رهبر رژیم نازی در آن متولد شد، کوبیده می شود و ساختمان جدیدی به جای آن ساخته می شود. تاکنون بسیار پیرامون سرنوشت بنایی که آدولف هیتلر، در آن به دنیا آمده ، گفت وگو انجام شده بود؛ ملکی زرد رنگ که در شهر براوناو، واقع در شمال غربی اتریش که آن را خانه هیتلر نام‌ گذاری کرده اند.

به گزارش شابش، ولفگانگ زوبودکا، وزیر کشور اتریش بیان کرده که این بنا قرار است تخریب و به جای آن آپارتمان جدیدی ساخته شود. اتریش این تصمیم را بر اساس توصیه ‌ی جمعی از کارشناسان گرفته است. بنایی که پس از تخریب شدن این خانه بنا می شود، برای کمک‌ ها و خدمات اجتماعی یا به عنوان ساختمان دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.
پرستشگاه نئونازی ‌ها

با وجود اینکه رهبر نازی ها تنها چند ماه پس از به دنیا آمدنش را در این محل سپری کرده، این ملک قدیمی به عنوان یکی از پرستشگاه‌ های هواداران فاشیسم و نئونازی‌های جهان مبدل شده است. همسایگان و ساکنان ساختمان‌های همجوار می گویند طرفداران آدولف هیتلر از کشورهای مختلف جهان، حتی از آمریکا به دیدن این خانه می‌آیند و با آن عکس می‌گیرند. دولت اتریش در اواسط جولای سال ۲۰۱۶ این بنا را با موافقت و مجوز پارلمان مصادره و در بیانیه ‌ای توضیح دادند که این اقدام به منظور جلوگیری از رشد تفکر ناسیونال سوسیالیستی و ترویج آن صورت گرفته است.
اجاره پنج‌ هزار یورویی

این ملک که در حال حاضر خالی می باشد و تعدادی از در و پنجره‌های آن حفاظ آهنی دارد، از سال ۱۹۷۲ در اجاره وزارت کشور اتریش می باشد و از آن به شکل‌های گوناگونی استفاده شده است. مالک این بنا زنی سالخورده به نام گرلینده پومر بود و اجازه هیچ‌ تغییری در این ملک را نمی‌داد.

وزارت کشور اتریش تا سال ۲۰۱۱ این ملک را در اختیار یک مرکز مراقبت ‌از معلولان قرار داده بود. مسئولان مرکز مراقبت در نظر داشتند تا ساختمان را متناسب با نیاز معلولان، با راه‌های ویژه صندلی ‌چرخدار و آسانسور تجهیز کنند ولی صاحب ملک با این اقدامات مخالفت کرد و این مرکز به اجبار به مکان دیگری انتقال یافت.

این ملک با وجود اینکه خالی بود ولی دولت اجاره ماهیانه بالغ بر پنج هزار یورو پرداخت می‌کرد تا زمانی که طرح مصادره این خانه در برابر پرداخت غرامت به صاحب ملک یا در واقع فروش اجباری آن در پارلمان اتریش تصویب شد.

طی سال‌ های اخیر طرح‌‌ های مختلفی برای کاربری این بنا داده شده، اما هیچ یک با موافقت مسئولان همراه نشد.

پیشنهاد جالبی از سمت کارشناس علوم سیاسی آندریاس مایس‌لینگر ارائه شده است. او پیشنهاد کرده که این ملک سه طبقه‌، به مرکزی به نام خانه مسئولیت با هدف آموزش سیاسی نوجوانان و جوانان، تبدیل شود. در این پیشنهاد، طبقه همکف مکانی برای تبادل نظر درباره مسئولیت در قبال گذشته باشد، طبقه اول به محلی برای بحث پیرامون رویدادها و تحولات زمان حال تعلق گیرد و در طبقه دوم جوانان و نوجوانان بتوانند به گفتگو پیرامون آینده بپردازند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم