هزینه خدمات مهندسی در ایران، 2 درصد قیمت تمام شده ساختمان است

هزینه خدمات مهندسی در ایران، 2 درصد قیمت تمام شده ساختمان است
حامد مظاهریان در مراسم گرامیداشت روز مهندس که در گرگان برگزار شده بود، به بیان خصوصیات ماندگار بودن خواجه نصیر توسی همچنین مقایسه ای بین بخش مهندسی ایران و دیگر نقاط دنیا پرداخت.

به گزارش شابش؛ معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی هزینه خدمات مهندسی در ساخت و ساز را 2 درصد از قیمت تمام شده خانه اعلام کرد که به نظر او این رقم بسیار پایین است.

دکتر حامد مظاهریان در مراسم روز مهندس به نرخ خدمات مهندسی در نقاط مختلف دنیا پرداخت و اعلام داشت: نرخ خدمات مهندسی در کشورهای حاشیه خلیج فارس 5 تا 7 درصد، در اروپا 10 درصد و در امریکای شمالی تا 12 درصد میرسد. البته خدماتی که در این نرخ قیمت انجام میشوند حرفه ای هستند و مهندسان ما نیز باید خدمات مهندسی را واقعی و برای برطرف کردن نیاز مصرف کننده انجام دهند.

مظاهریان در ادامه گفت: در حال حاضر 250 شرکت پیمانکاری بزرگ در دنیا وجود دارند که از میان آنها تنها 2 مورد متعلق به ایران است. کشور ترکیه 46 شرکت در این بخش دارد که ما نیز باید با استفاده از فرصت ها، این مسئله را رفع نموده و پیشرفت نماییم.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت:
با نگاه به کارنامه سازمان‌ها و مهندسان باید دید که چقدر در دفاع از حقوق مردم گام برداشته‌اند و اگر به این وظایف عمل کرده باشیم، می‌توانیم بگوییم از نسل مهندسانی هستیم که از نسل خواجه نصیرالدین نشات گرفته و خود را منتسب به او بدانیم. دولت باید از حقوق افراد ذیصلاح در امر ساختمان سازی دفاع کند تا ساختمان هایی ارزان‌تر و با کیفیت بالاتر بسازند و این ساختمان ها آسایش و رفاه بیشتر را برای مردم به ارمغان آورند و هزینه نگهداری آنها نیز کمتر باشد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم