بنده روی مجموعه شابش، تعصب بیشتری نسبت به دیگر سایت های املاک دارم

بنده روی مجموعه شابش، تعصب بیشتری نسبت به دیگر سایت های املاک دارم
در دومین روز از نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات هستیم. آقای حسام عقبایی با حضور در غرفه شابش، مصاحبه اختصاصی با این مجموعه انجام دادند و باز هم بر حمایت کامل خود از مجموعه شابش تاکید ورزیدند. برای خواندن قسمت اول این مصاحبه با ما همراه باشید.

سلام، شابش چند ماهی است که فعالیت خودش را آغاز کرده و همواره سعی کرده سیاست های شرکت خود را مطابق با اتحادیه پیشببرد. نظر شما در خصوص روند فعلی این شرکت چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم. سلام عرض میکنم خدمت شما و تمامی افراد فعال در مجموعه شابش. بنده به مجموعه شابش به علت تشکیل گروهی فعال، نخبه، جوان و تحصیلکرده تبریک میگویم که با ایده های بسیار خوب توانستند خدمات نوینی را به مردم ارائه دهند. گرچه شابش مجموعه نوپایی است اما من با بررسی هایی که میان این شرکت و استارت آپ های دیگر انجام دادم، متوجه شدم این مجموعه جزء برگزیدگان و منتخبین محسوب میشود و فعالیت های این مجموعه در همین نمایشگاه هم کاملا بیانگر این موضوع است. بنده امید دارم با همین سرعت و برنامه ریزی که در حال حاضر این شرکت پیش گرفته، مسیر خود را ادامه دهد و روز به روز بر تعداد مشاورین املاکی که با آنها لینک هستند بیفزاید و معاملات مسکن را تسهیل نماید. وقتی این اتفاق بیفتد، مردم هم متعاقبا خدمات بهتر و کم هزینه تری را تجربه خواهند کرد.
لازمه فعالیت های شابش، حفظ جایگاه مشاورین املاک است و از آنجا که من شابش را جزء مشاورین املاک میدانم، روی آن تعصب بیشتری نسبت به سایر سایت ها دارم. شابش وارد حوزه خرید و فروش خانه و ملک نشده و تا آنجا که من میدانم تمایلی هم برای ورود به این بخش ندارد. دغدغه شابش رعایت حقوق و منافع طرفین معامله همراه با رویکردهای تکنیکال است و آنطور که من در حال بررسی کرده ام، جزء برترین ها و رتبه های بالای حوزه خدمات است. البته باید بیشتر در حوزه تبلیغات و معرفی خود به مخاطبین خاص بیشتر فعالیت کند. ممکن است شابش در عام شناخته شده باشد و فعالیت های کلانی هم داشته باشد، اما امروزه در دنیای بیزنس جذب مخاطب خاص اولویت دارد و باید بیشتر روی آن تمرکز شود. حوزه املاک هم دارای مخاطبین بسیار خاصی است و قاعدتا رقبای این شرکت را میسنجند و خدمات شرکت ها را ارزیابی میکنند. بنابراین هزینه کمتر، خدمات بیشتر، مسیر راحت تر و همچنین حفظ جایگاه مشاور املاک بر اساس قانون صنفی و در آخر تعامل با اتحادیه میتواند شابش را روی ریل ایده الی قرار دهد. ما مطمئنا حامی صد در صد شابش هستیم و البته شرط ما این بوده که بازی برد-برد را با رعایت موارد فوق برای مردم و مشاورین املاک محیا کنند تا اعتماد و امنیت را افزایش دهند.
بنده در سال 92 گفتم که مشاورین املاک مجازی در راهند و امروز در نمایشگاه بین المللی املاک 95 آنها را به وضوح مشاهده میکنیم. من فکر میکنم کمتر از یک دهه دیگر 70 درصد معاملات مسکن را در شبکه های مجازی خواهیم دید.


همانطور که بارها گفتید رکود در کشور حاکم است. به نظر شما مجموعه هایی مانند شابش چه تاثیر مثبتی برای رفع رکود میتوانند انجام دهند؟

یکی از بزرگترین مواردی که برای رفع رکود در دنیا مطرح میشود، بحث بازاریابی و مدیریت فروش است. ما برای اینکه بتوانیم در شرایط رکودی انگیزه فروش ایجاد کنیم باید از خدمات نوین در مهندسی فروش استفاده کنیم. با استفاده از این طرح ها میتوانیم به جامعه سیستم ببخشیم و نیازهای جامعه را برطرف کنیم.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم