اتحادیه به هیچ سایتی توصیه قرارداد انحصاری با مشاورین املاک را نکرده است

اتحادیه به هیچ سایتی توصیه قرارداد انحصاری با مشاورین املاک را نکرده است
رئیس صنف مشاورین املاک کشور با حضور در غرفه شابش، بر لزوم آزاد بودن مردم در انتخاب سایت املاک تاکید کردند. وی در گفتگوی خود به این نکته اشاره کرد که مردم باید آزادانه به انتخاب سایت املاک موردنظر خود بپردازند و قرارداد مونوپلی منجر به بن بست در تبلیغات میشود. برای خواندن قسمت دوم مصاحبه با ما همراه باشید.

برخی از سایت های املاک با مشاورین املاک قرارداد انحصاری انعقاد میکنند تا این مشاور املاک صرفا با یک سایت به فعالیت خود ادامه دهد. این سایت ها اظهار میدارند مجوز چنین کاری را از اتحادیه گرفته اند. آیا شما چنین مجوزی به آنها داده اید؟

خیر، به هیچ عنوان ما به هیچ استارت آپ یا مجموعه ای، هیچ نوع توصیه ای جهت چگونگی انعقاد قرارداد مطرح نکردیم و نخواهیم کرد. ضمن اینکه اگر ما بیاییم و یک قرارداد یک طرفه مونوپل ببندیم و به نوعی افراد را قفل بکنیم، به نوعی ایجاد بن بست در تبلیغات میکند. ما باید مخاطب خودمان را آزاد بگذاریم تا این احساس را نکند که زندانی است. مخاطب باید خودش آزادانه آن سایتی را که تامین کننده نیازش است را انتخاب کند.


نظر شما در خصوص سایت هایی که آگهی شخصی میگذارند چیست؟

ما برای اینکه در حوزه های اقتصادی و خصوصا مسکن کسب اعتبار کنیم، باید دیواره های آن را درست بچینیم. از آنجا که ما به مردم کالا ارائه نکرده و خدمات ارائه میکنیم، هر چقدر این خدمات کاربردی تر و پایاتر و دارای هزینه کمتر باشد قاعدتا ما میتوانیم جذب بیشتری داشته باشیم. در این بخش اتفاقی که باید رخ بدهد، ایجاد فضای رقابتی است و همه باید آثار خودشان را ارائه بدهند. ما نباید با رویکردهای کوتاه مدت به اعتبار خودمان خدشه وارد کنیم و باید به دنبال بازار مستمر و مداوم باشیم. این تداوم با حمایت از جمعیت 120 هزار نفری مشاورین املاک (600 هزار مشاور) محقق خواهد شد. اینها بازار پایدار ما هستند و عقل سلیم ایجاب میکند به دلیل چندآگهی ناپایدار، این بازار پایدار را متزلزل نکنیم. اگر هم میخواهیم آگهی های شخصی را انتشار دهیم، باید به آنها توصیه کنیم مسیر انتخاب خانه توسط مشاورین املاک، به نفع خودشان است و بهتر است آن مسیر را انتخاب کنند.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم