وام های 120 میلیونی تنها زمینه دلالی را برای فروشندگان وام فراهم میکند

وام های 120 میلیونی تنها زمینه دلالی را برای فروشندگان وام فراهم میکند
رئیس سابق اتحادیه مشاورین املاک با اظهار نظر در خصوص وضعیت فعلی بازار مسکن و همچنین پیش بینی قیمت خانه در سال 96، احتمال داد سونامی قیمت مسکن در راه است.

به گزارش شابش؛ مصطفی خسروی رئیس سابق اتحادیه مشاورین املاک با بیان اینکه وام های 100 تا 120 میلیونی نمیتواند وضعیت آشفته بازار املاک را بهبود ببخشد اظهار داشت با توجه به اینکه قیمت مسکن در چند سال گذشته به صورت بی رویه افزایش پیدا کرده است، تسهیلات محدود مسکن نمیتواند مشکل متقاضیان خرید و فروش خانه را حل کند.
خسروی میانگین قیمت خرید مسکن در تهران را 400 تا 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در این شرایط پرداخت تسهیلات 120 میلیونی تنها زمینه دلالی را برای فروشندگان وام فراهم میکند. وی همچنین به تسهیلات دیگر کشورها در خصوص خرید خانه اشاره کرد و اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته دولت تا 80 درصد قیمت مسکن را وام میدهد و دولت ما هم باید تسهیلات را تا 3 برابر افزایش دهد.
رئیس سابق مشاورین املاک با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی گفت: دولت در 3 سال گذشته با هدف کنترل تورم، رکود را در بخش های کلان کشور از جمله مسکن ایجاد کرد. این در حالیست که اجرای طرح هایی نظیر مسکن اجتماعی برای اقشار کم درآمد میتوانست رونق بازار املاک را دوباره بوجود آورد اما وزارت راه و شهرسازی از اجرای این طرح خودداری کرد.
رکود بازار به دلیل رشد قیمت ها در گذشته و کاهش قدرت خرید است اما به این معنی نیست که در بازار تقاضا وجود ندارد، بلکه تقاضا به صورت بالقوه و پنهان انباشت شده است.
از آنجا که در 3 سال گذشته با انباشت تقاضا در کشور مواجه بودیم، پیش بینی میشود در سال آینده در صورت رونق بازار با سونامی افزایش قیمت خانه مواجه خواهیم شد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم