برخی از فئودال ها از من میخواهند اعلام کنم قیمت مسکن گران شده

برخی از فئودال ها از من میخواهند اعلام کنم قیمت مسکن گران شده
حسام عقبایی در حاشیه نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات، در نشست خبری حضور پیدا کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی ابتدا به فضای مجازی و وب سایت های املاک پرداخت و سپس به اختلاف نظر اتحادیه و نهادهای دولتی در خصوص قیمت مسکن اشاره کرد.

به گزارش شابش؛ حسام عقبایی در نمایشگاه املاک و مستغلات در حضور خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه در این نمایشگاه مهمانان خارجی، انبوه سازان، وب سایت های تخصصی املاک و... حضور دارند، یکی از اهداف ما این است که روش های نوین معاملات مسکن در ایران توسعه بیابد. مجموعه وب سایت ها و فضای مجازی در نمایشگاه امسال حضور پر رنگی دارند و رویکرد اتحادیه نسبت به این نوع استارت آپ ها مثبت است زیرا میتوانند در ارتقای شغل مشاور املاک قدم بزرگی بردارند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اتحادیه چالشی با این وب سایت ها ندارد ادامه داد: گرچه برخی از این وب سایت ها مشاور املاک نیستند اما پروانه فعالیت در فضای مجازی را اخذ نموده اند و به ارائه خدمات ویژه به مشتریان (مشاورین املاک) میپردازند. وی در ادامه به روند صعودی قیمت خانه در سالهای گذشته پرداخت و گفت: قیمت مسکن از سال 71 تا 94 حدود 1000 درصد (104 برابر) افزایش داشته است. ما باید مراقب باشیم چه کسانی و با چه هدفی شاخص های قیمتی را ارائه میدهند. برخی فئودال ها از من میخواهند در مصاحبه ها اعلام کنم قیمت مسکن گران شده تا بازار از  حالت رکود خارج شود، اما من نمیتوانم اینکار را انجام دهم. ما باید واقعیت ها را بگوییم و شفاف سازی کنیم، و فعالان بخش ما به هیچ وجه تحت تاثیر ذی نفعان این حوزه قرار نمیگیرند.

عقبایی در ادامه به سوال خبرنگاری که اظهار داشت بر اساس اعلام بانک مرکزی قیمت خانه و آپارتمان 7 درصد افزایش داشته اظهار داشت: اینکه بخواهیم نظر بانک مرکزی درباره افزایش قیمت خانه را رد کنیم، در مناقشات اقتصادی کار قشنگی قلمداد نمیشود اما مراجع دولتی به اندازه اتحادیه اشراف کاملی بر حوزه فعالیت بخش خصوصی ندارند. بنده هم افزایش قیمت مسکن در بهمن و اسفند را انکار نمیکنم اما حداکثر رشد قیمت بر اساس سامانه املاک و مستغلات در تهران 4 درصد بوده است. در سطح کشور نیز هیچگونه افزایش قیمتی نداشته ایم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم