نامه 72 نماینده مجلس به رهبری انتقال سریعتر پایتخت

نامه 72 نماینده مجلس به رهبری انتقال سریعتر پایتخت
پس از تصویب انتقال پایتخت اداری و سیاسی که در مجلس نهم انجام شد، گویا هنوز دولت فعلی علاقه ای به اجرای آن ندارد و به همین دلیل 72 نفر از نمایندگان با نوشتن نامه به مقام معظم رهبری، خواستار تسریع روند انتقال پایتخت شدند.

به گزارش شابش؛ ابولفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد از نامه 72 نماینده مجلس به مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: حادثه پلاسکو زنگ خطری جدی در حوزه شهری بود و با توجه به ضرورت این امر، از مقام معظم رهبری درخواست کردیم تا رهنمودهای لازم را به مسئولان مربوطه برای انتقال پایتخت ارائه بدهند. حادثه پلاسکو نشان داد که شهر تهران بسیار آسیب پذیر است و میتواند کل کشور را تحت تاثیر قرار دهد. در نامه مذکوری که ارسال کردیم به مسائل زیست محیطی، موضوعات عمرانی، ازدیاد و تمرکز بیش از حد در تهران و همچنین خطراتی که برای کشور ایجاد میکند را عنوان کردیم.
وی در ادامه اظهار داشت: در مجلس نهم قانون ساماندهی تهران و انتقال پایتخت اداری و سیاسی از سوی مجلس تصویب شد و بایستی شورای عالی جهت اجرای آن تشکیل میشد اما رئیس جمهور اهتمام لازم را برای اجرای این قانون نداشته است. در نامه مذکور درخواست کردیم تا مقام معظم رهبری با ارشاد و تذکر لازم به مسئولان ذیربط، ساماندهی کلانشهر تهران را تسریع ببخشند.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم