خانه هایی که در 24 ساعت پرینت می شوند

خانه هایی که در 24 ساعت پرینت می شوند
مهندسان روس پرینتر‌های سه‌ بعدی قابل حملی درست کرده ‌اند که با توسط آنها می‌توان خانه‌های کوچک و ارزان ‌قیمتی را در 24 ساعت بنا کرد.

به گزارش شابش در حالی که معماری با پرینت سه ‌بعدی هنوز در دوران آغازین خود به سر می ‌برد اما این فناوری به مرحله‌ ای رسیده است که بتوان با اصول اولیه آن خانه ‌ای را پرینت گرفت.

دو شرکت روسی پرینت سه ‌بعدی Apis Cor و PIK با همکاری هم نوعی دستگاه پرینتر سه‌ بعدی قابل حملی درست کرده ‌اند که با استفاده از آن می توانند ساختارهای اساسی و اصلی خانه‌ ای 38 متری را در محلی که قرار است ساختمان بنا شود بسازند.
آنها ساخت این خانه نمونه را از دسامبر 2016 در روسیه شروع کردند. مهندسان به دلیل سرمای شدیدی که در طی ساخت این خانه وجود داشت، مجبور به برپایی چادری شدند که بتوانند از ترکیب سیمانی در برابر سرما محافظت کنند. ساخت این خانه پرینت شده به تازگی به اتمام رسیده است.

شکل دایره‌ای شکل این خانه، تطبیق‌ پذیری این تکنولوژی را نشان می ‌دهد که داخل کوچک و جمع و جوری دارد و برای زندگی دو نفر کافی می باشد. فرآیند واقعی پرینت گرفتن این ساختمان 24 ساعت زمان می ‌برد.
این دستگاه پرینتر سه‌ بعدی مانند یک جرثقیل کوچک می باشد که سیمان را از لوله‌ ای خارج کرده و لایه به لایه روی هم می ‌ریزد تا یک ساختمان تشکیل شود. البته تمام کار ساخت سازه را پرینتر انجام نمی‌دهد و قسمت هایی مانند سقف، عایق‌کاری، پنجره‌ها و سایر قسمت‌ها بعد از اتمام مراحل ساخت به سازه افزوده می‌شود. هزینه کلی این ساختمان ها حدود ده هزار دلار می شود.
قبل از این هم مواردی از ساخت بنا های با پرینت سه ‌بعدی مانند قصر و اداره و ... گزارش شده بود که براین اساس مهندسان قادر بودند ده خانه را در طول یک روز بسازند اما هر کدام از این پروژه‌ها نیازمند دستگاه‌های پرینتر سه ‌بعدی مخصوص برای قسمت‌های مختلف بنا بوده و معمولا پیش از انتقال به محل اصلی، در کارخانه تولید و ساخته می‌شوند در حالی که پروژه Apis Cor با کمک دستگاه پرینتر سه ‌بعدی در همان محل اصلی بنا ساخته شده است .این سازه با ارتفاع 3/1 متر و طول 5 متر دارد که با استفاده از یک پرینتر 2 تنی بنا شده و این دستگاه پرینتر و سایر ماشین ‌آلات سنگین به کمک کامیون به محل ساخت خانه انتقال داده شده است و لازم به ذکر است که شرکت سازنده این خانه ‌های سه ‌بعدی، آنها را به قصد فروش یا اجاره می‌سازد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم