افزایش قیمت واحدهای مسکونی در تهران

افزایش قیمت واحدهای مسکونی در تهران
طبق اعلام رسمی مرکز آمار ایران، قیمت فروش یک متر مربع مسکونی تهران در پاییز سال جاری نسبت به سال قبل، از افزایش ۸.۴ درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش شابش، مرکز آمار ایران جزئیات تغییرات قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی در پاییز سال 96 را اعلام کرد که طبق آن قیمت فروش یک متر متربع زیربنای مسکونی شهر تهران در پاییز 96 نسبت به سال قبل، افزایش ۸.۴ درصدی را نشان می دهد.

میانگین قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی فروخته شده به وسیله مشاورین املاک در شهر تهران ۴۴۴۶۷ هزار ریال با متوسط مساحت ۳۰۸ متر بوده که نسبت به فصل قبل ۲.۱ درصد کاهش و نسبت به سال قبل ۰.۸ درصد افزایش داشته ‌است.

میانگین قیمت فروش هر مترمربع واحد مسکونی فروخته شده به وسیله مشاورین املاک در شهر تهران چهار میلیون و ۳۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان، حداقل قیمت فروش یک متر مربع واحد مسکونی برابر با ۶۵۸ هزار تومان و حداکثر قیمت فروش یک متر مربع واحد مسکونی برابر با ۲۸ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان با متوسط مساحت ۸۹ مترو میانگین سن بنای ۹ سال بوده که نسبت به فصل قبل ۱.۸ درصد و نسبت به سال قبل ۸.۴ درصد، افزایش را نشان می دهد.

همچنین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد و دیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع واحد مسکونی معامله شده به وسیله مشاورین املاک در شهر تهران ۲۲ هزار و ۴۲۴ تومان، با متوسط مساحت ۷۴ مترمربع و میانگین سن بنای ۱۳ سال بوده که نسبت به فصل قبل ۰.۴ درصد کاهش و نسبت به سال قبل ۸.۶ درصد، افزایش را نشان می دهد.

حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک چند روز پیش این درصد از افزایش قیمت را رد کرده و اظهار داشت : اینکه بخواهیم نظر بانک مرکزی درباره افزایش قیمت خانه را رد کنیم، در مناقشات اقتصادی کار قشنگی قلمداد نمیشود اما مراجع دولتی به اندازه اتحادیه اشراف کاملی بر حوزه فعالیت بخش خصوصی ندارند. بنده هم افزایش قیمت مسکن در بهمن و اسفند را انکار نمیکنم اما حداکثر رشد قیمت بر اساس سامانه املاک و مستغلات در تهران 4 درصد بوده است. در سطح کشور نیز هیچگونه افزایش قیمتی نداشته ایم.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم