با بی احتیاطی در چهارشنبه سوری، عید نوروز خود را خراب نکنید

با بی احتیاطی در چهارشنبه سوری، عید نوروز خود را خراب نکنید
در آخرین هفته سال هستیم و مطابق رسم همیشگی، کشور ایران میزبان مراسم چهارشنبه سوری خواهد بود. برخی ماهیت این مراسم را نفی میکنند و برخی متعصبانه بر برگزاری قدرتمند این مراسم تاکید میورزند. جدای از این بحثها، آن چیزی که بیشتر اهمیت دارد کاهش حداقل تلفات انسانی میباشد به طوریکه بعد از اتمام این مراسم شاهد تلفات و قطع عضو نباشیم. نیروی انتظامی و اورژانس تهران نیز برای برقراری ایمنی بیشتر این مراسم، به حالت آماده باش درآمده اند و نیروی انتظامی بیانیه ای در این خصوص منتشر کرده است.

روابط عمومی اورژانس کشور اعلام کرد 200 آمبولانس، 30 موتور لانس و 8 اتوبوس آمبولانس برای پوشش چهارشنبه سوری در حال آماده باش هستند.
نیروی انتظامی نیز برای آخرین چهارشنبه سال بیانیه رسمی منتشر که بخشی از این پیام به شرح زیر است:
هر چند بلوغ فرهنگی و اجتماعی مردم قانونمند ایران اسلامی در سال های اخیر به کاهش چشمگیر خسارات، لطمات جانی و مالی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال منتج شده است، اما استفاده از مواد "محترقه" همواره خطر انفجار، ایجاد خسارات جانی و مالی را در پی خواهد داشت، هم چنان که آلودگی شدید صوتی ، استرس ، تشنج های روحی و نقض حقوق شهروندان ره آورد برگزاری غیر متعارف و غیر اصولی این مراسم خواهد بود. نیروی انتظامی برای پاسداشت حقوق شهروندان و در راستای کاهش حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال با تأکید بر "کوچه محوری" از مردم عزیز و شریف خصوصا تمامی والدین می خواهد تا در چهارشنبه پایانی سال در کنار فرزندان خود و با نظارت و کنترل دقیق آنها از بروز حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری کنند.

شابش امیدوار است با رعایت نکات ایمنی، با خرسندی به استقبال عید نوروز بروید.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم