واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به خوابگاه دانشجویی تبدیل میشوند

واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر به خوابگاه دانشجویی تبدیل میشوند
به گزارش شابش؛ اصغر مهرآبادی در حاشیه افتتاح مسکن مهر پردیس با اشاره به اینکه از 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر، 905 هزار واحد آن به اتمام رسیده است گفت: 110 هزار واحد آپارتمان خالی داریم که فاقد متقاضی است و با ارائه برخی روشها به دنبال جذب مشتری هستیم. دولت نیز مجددا مصوبه ای را گذرانده تا این واحدهای خالی تکمیل و به متقاضیان واگذار شود تا تسهیلات این واحدها به بانک ها برگردد.

مهرآبادی در ادامه گفت: 49 هزار واحد آپارتمان دچار مشکل اراضی هستند که خارج از نوبت در حال حل مشکل قضایی میباشند. در تهران نیز 334 هزار واحد مسکن مهر برای احداث به قرارداد رسیده که 270 هزار واحد آن به اتمام رسیده است.
 20 تا 30 هزار واحد مسکن مهر در کشور زیر 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند چون تقاضای موثر نداشته و تنها 2 تا 3 میلیون تومان از سوی متقاضیان برای این واحدها پرداخت شده است.
در خصوص عملکرد دولت یازدهم در قبال مسکن مهر هم این آمار باید ارائه شود که 850 هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم واگذار شده و به تازگی 10 میلیون تومان افزایش وام هم برای متقاضیان در نظر گرفته ایم.
شب گذشته نیز دولت یارانه 150 میلیارد تومانی را تصویب 
و به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد تا این مبلغ صرف محوطه سازی و آماده سازی واحدهای مسکن مهر شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در انتها اظهار داشت: در حال حاضر 110 هزار واحد مسکن مهر بدون متقاضی داریم که تصمیم گرفته ایم آنها را به پیمانکار واگذار نماییم تا با تبدیل وضعیت، به خوابگاه دانشجویی تبدیل شوند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم