سودجویان مانع رشد بازار ملک و مسکن هستند

سودجویان مانع رشد بازار ملک و مسکن هستند
کارشناسان مختلف در سالهای گذشته اظهار داشته اند که بازار مسکن در رکود به سر میبرد. در حال حاضر نیز نظرات در خصوص سال آینده متناقض است. برخی اظهار میداند سال آینده سال رونق بازار مسکن خواهد بود و برخی بلعکس این رکود را ادامه دار و مشروط میدانند. با شابش همراه باشید تا نظر یکی از کارشناسان مسکن را در این خصوص جویا شویم.

محسن سرحدی کارشناس بازار مسکن در گفتگویی اظهار داشت برای ایجاد تغییرات در بازار مسکن باید از رکود خارج شویم و تمام شدن شرایط فعلی در این بازار وابسته به شرایط اقتصادی و اشتغال افراد در فضای جامعه است و تا زمانی که این شرایط فراهم نشود چه در سال جدید و چه در سالهای آینده امکان رونق وجود نخواهد داشت.

وی در خصوص روند بازار مسکن در سال جدید گفت: با توجه به مازاد عرضه خانه و آپارتمان نسبت به تقاضا در بازار ملک و تصور سود بالا به دلیل رشد بازار مسکن، به نظر من این رکود در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت. البته رکود در بازار مسکن صرفا بد نیست و میتواند موقعیت مناسبی را برای بدون مسکن ها و بدمسکن ها فراهم کند، اما این شرایط به ضرر افرادی است که میخواهند از شرایط فعلی سوء استفاده و سود خوبی به جیب بزنند. به همین دلیل رکود در بخش خرید و فروش خانه و آپارتمان آنقدرها هم بد به نظر نمیرسد.
سر حدی در ادامه اظهار داشت: بخش گسترده ای از سرمایه گذاران بخش ملک و ساختمان را بانک ها و افرادی که تسهیلات بالا دریافت کرده اند تشکیل میدهند اما با توجه به کاهش مهاجرت مردم به شهرهای بزرگ، کسب سود بالا با وجود کاهش تقاضا و کاهش قدرت خرید مردم دور از انتظار است. وی در انتها گفت: تا زمانیکه سودجویان با فکر کسب سود از بازار ملک در پی احتکار باشند، انتظار رشد بازار مسکن دور از واقعیت خواهد بود.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم