چه امکاناتی برای خریدار خانه مهم است؟

چه امکاناتی برای خریدار خانه مهم است؟
وقتی فردی قصد خرید خانه داشته باشد، قطعا شرایطی برای خود در نظر می‌گیرد. مطالعات نشان می‌دهد که ۷ مورد برای خریداران از اهمیت زیادتری برخوردار است. با شناخت از این موارد می‌توانید قیمت ملک خود را بهتر تخمین بزنید. همچنین با اشاره به آن‌ها در هنگام بازدید خریدار، بازاریابی بهتری برای خانه‌تان داشته باشید.
شابش؛ یافتن ویژگی‌های رایج خانه‌های فروخته شده قطعا می‌تواند کمکتان کند بهتر درک کنید خریدار خانه هنگام جستجو برای خانه به دنبال چه چیزی می‌گردد. 
برخی ویژگی‌ها ممکن است برای خریداران جوان‌تر، متناسب باشد، در حالی که برخی ویژگی‌ها مورد توجه خریداران مسن‌تر قرار می‌گیرد. 
پاسخ به سوالات زیر کمک می‌کند بدانید خانه‌ و همسایه‌تان توسط خریدار چطور ارزیابی می‌شود. 

خانه ویلایی دارید؟ 
اگر خانه‌ای تک‌ واحد یا ویلایی برای فروش دارید، بیش از ۶۴٪ در مقایسه با آپارتمان و خانه‌های دوبلکس، شانس دارید که خانه‌تان توسط تمام خریداران، چه جوان چه مسن، خریداری شود. 
خریداران بین ۳۵ تا ۴۹ سال، خرید خانهٔ تک واحد و حیاط دار را ترجیح می‌دهند! فکرش را می‌کردید این رقم آنقدر بالا باشد؟ 

در کدام محله ساکن هستید؟ 
برخی خریداران درصدد خرید خانه‌ای در حومه شهر هستند. در بین خریداران ۳۴ ساله و جوان‌تر، علاقه بیشتری به زندگی در حومه شهر وجود دارد چرا که زندگی در حومه شهر با بودجه و شرایط شغلی آن‌ها هماهنگ‌تر است. از سوی دیگر نسل پیر‌تر از ۶۹ تا ۸۹ سال، کمترین علاقه را به زندگی در حومهٔ شهر نشان می‌دهند و زندگی در یک شهرک یا منطقه‌ای شهری را جذاب‌تر می‌دانند. 

همسایه‌تان چطور ارزیابی می‌شود؟ 
عوامل تعیین‌کنندهٔ زیادی در این موضوع نقش دارند که آیا همسایه‌تان خواسته‌های خریدار را برآورده می‌سازد یا خیر. 
باید بدانید، ۶۹٪ خریداران از تمام سنین به کیفیت و خصوصیت همسایه‌ها نگاه می‌کنند. در واقع، کیفیت همسایه، بیشترین تاثیر را در انتخاب محله زندگی دارد. اگر خریدار، جوان‌تر باشد (۳۴سال به پایین)، این اهمیت تا ۷۵٪ افزایش می‌یابد. 
کیفیت همسایه خانه فروشی خود را چطور ارزیابی می‌کنید؟ ‌ چه چیز خاصی درباره همسایه‌تان وجود دارد؛ آیا موقعیت اجتماعی یا خصوصیت‌های متمایز یا مزایایی دارد؟ هر چه شاخصه‌ها بیشتر باشند درک بیشتری از کیفیت به دست می‌آید. 

سهولت دسترسی به محل کار
ما در عصر آسودگی زندگی می‌کنیم. افراد می خواهند همه چیز در دسترس و نزدیکشان باشد. نزدیک بودن به محل کار برای ۵۲٪ خریداران حائز اهمیت ارزیابی شده است. این سهولت در دسترسی به محل کار بیشتر مورد توجه نسل جوان‌ است. اگر محل کار خریدار مسن نیز در نزدیکی خانه شما باشد قطعا از خرید آن استفبال می‌کند. این نکته را فراموش نکنید که اگر دسترسی محلی خانه شما مناسب نباشد، خریداران خوبی پیدا نمی‌کنید. 

سهولت دسترسی به دوستان و خانواده
امیدوار باشید خانه‌تان نزدیک خانهٔ بهترین دوست یا خویشاوند نزدیک خریدار، واقع شده باشد! یا با بیان اینکه همسایه‌های خوبی دارید و خریداری که قصد ارتباط درست دارد، بهتر است فرصت خرید خانه را از دست ندهد برای ملکتان بازاریابی کنید. 

دسترسی به فروشگاه‌ها
مراکز و بازارهای خرید معروف قطعا می‌توانند مزیت به حساب آیند. حتی با افزایش خرید آنلاینکه بیشتر بین نسل جوان رایج است، حدود ۳۷٪ افراد مسن بین ۵۰ تا ۶۹ سال و ۴۲٪ افراد بین ۶۹-۸۹ برای داشتن فروشگاه نزدیک به خانه ارزش بیشتری قائل هستند. سهولت خرید، یکی از عامل‌هایی است که نسل جوان‌تر، نیاز خود به آن را با خرید اینترنتی کاهش داده است. در هر صورت نزدیک بودن خانه‌تان به فروشگاه می‌تواند یک مزیت به حساب بیاید. 

کیفیت مدارس نزدیک خانه
این موضوع برای خانواده‌های جوان که فرزندی در سنین مدرسه دارند، حیاتی‌تر است. علاقه نسل مسن‌تر درباره این موضوع کمتر است، چون احتمالا کودکانشان بزرگ شده‌اند و در این برهه از زندگیشان از سن مدرسه رفتن عبور کرده‌اند. 

طراحی محله 
جذابیت‌های محله‌تان، به جذابیت‌های خانه‌تان اضافه می‌کند. حدود ۲۸٪ از خریداران این عامل را خصیصه‌ای می‌دانند که باید مد نظر قرار داد. این موضوع در میان تمامی گروه‌های سنی کاملا ثابت به نظر می‌آید. 
در چه محله‌ای زندگی می‌کنید؟ آیا از آن به خوبی مراقبت می‌شود؟ ‌ آیا از اجتماعی ایمن تشکیل شده؟ جذابیت محله‌تان چقدر به یاد ماندنی است؟ هر چه بیشتر بتوانید به عنوان عضوی از محله، به این پرسش‌ها پاسخ دهید، احتمالا محله‌ای دارید که به خوبی طراحی شده و برای بسیاری از خریداران جذابیت دارد. 

سهولت دسترسی به خدمات تفریحی و رفاهی
ویژگی دیگری که به نظر جاذبه گسترده‌ای در تمامی گروه‌های سنی دارد، سهولت دسترسی به خدمات تفریحی و رفاهی است، طوری که ۲۵٪ کل خریداران خانه در جستجوی آن هستند. همه ما، به کمی سرگرمی و اوقات فراغت نیاز داریم. رستوران‌های زنجیره‌ای یا معمولی، پارک‌های کوچک و بزرگ و پردیس‌های سینمایی به شما در فروش بهتر خانه کمک می‌کند. 
علاوه بر آنچه در بالا به آن اشاره کردیم برخی از عوامل دیگر هستند که از اولویت و اهمیت کمتری برخوردارند. برخی از این موارد، سهولت دسترسی به خدمات درمانی، فرودگاه و وسایل حمل و نقل عمومی است. بر اساس تحقیقات افراد مسن و بالای ۶۰ سال به این موضوع توجه بیشتری دارند. 

جمع بندی: 
اگر می‌توانید بگویید خانه‌تان در محله‌ای با کیفیت بالا، نزدیک به محل‌های کار، مقرون به صرفه، نزدیک به فروشگاه، دارای مدارس با کیفیت، دارای محله‌ای با طراحی جذاب، نزدیک به فعالیت‌های تفریحی و رفاهی، نزدیک به پارک‌ها و اماکن تفریحی است، باید بگوییم احتمالا جزو فروشنده‌های بر‌تر خواهید شد، چون خانه‌تان از رقبا برجسته‌تر است. 
بدین ترتیب وقتی خانه‌تان را با قیمتی مناسب و با بهترین نور‌پردازی در معرض نمایش می‌گذارید، موقعیت بهتری برای فروش سریع‌تر با کسب سودی بیشتر خواهید داشت.
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم