در صورت وقوع زلزله 7.3 ریشتری در تهران، 4.5 میلیون نفر در دقایق اولیه جان میسپارند

در صورت وقوع زلزله 7.3 ریشتری در تهران، 4.5 میلیون نفر در دقایق اولیه جان میسپارند
دکتر ناطقی رئیس سابق پژوهشکده مهندسی سازه در گفتگویی اظهار داشت: در زلزله احتمالی تهران طبقه دوم اتوبان صدر به راحتی ویران خواهد شد. وی از افراد متخصص در زمینه زلزله و مهندسی ساختمان است.

به گزارش شابش؛ دکتر فریبرز ناطقی یکی از سازه های خطرناک تهران را طبقه دوم اتوبان صدر میداند که تک پایه بوده و 6 کیلومتر طول دارد. بزرگراه صدر اولین پل تک پایه ایران است که شامل یک پل اصلی به عرض 22.7 کیلومتر و طول تقریبی 6 کیلومتر است که با احتساب رمپ های دسترسی 11 کیلومتر میشود.
استاد نمونه کشوری در مهندسی سازه گفت: من گزارشی دارم که در آن مشخص است پل های تک پایه هنگام وقوع زلزله میخوابند و تخریب میشوند. ضمنا محل کار من نزدیک این اتوبان است و من هر روز این پل را مشاهده میکنم. این پل نیز دقیقا شبیه پل هایی است که آسیب پذیری زیادی در برابر زلزله دارد.
بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران زلزله به پل کوبه ژاپن اشاره کرد و گفت: نمونه پل صدر، پلی در ژاپن به نام پل کوبه است که در سال 2011 روی زمین خوابید. چند سال پیش نیز زمینی در خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر فرو نشست و دو قنات بسیار وسیع در آنجا مشاهده شد. این قسمت دقیقا زیر پایه این پل است و اگر این پایه ها شسته شده باشند ما الان روی چه چیزی هستیم؟؟!
دکتر ناطقی در انتها به زلزله احتمالی تهران اشاره کرد و گفت: در صورت وقوع زلزله 7.3 ریشتری، تا 4.5 میلیون نفر در دقایق اولیه جان میسپارند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم