سریع‌ترین آسانسور جهان در کره‌ جنوبی

سریع‌ترین آسانسور جهان در کره‌ جنوبی
آسمانخراش Lotte World Tower در سئول کره جنوبی با ارتفاع کمی بیش از نیم کیلومتر یعنی 555 متر، پنجمین ابرسازه مرتفع دنیاست و سریعترین آسانسور جهان را در خود دارد که در کمتر از یک دقیقه به طبقه ۱۲۳ میرسد.

به گزارش شابش این آسمان خراش مرتفع ترین عرشه کف شیشه ای جهان را هم دارد که از این حیث هم در دنیا زبانزد شده ، این سکو در ارتفاع 497.6 متری نصب شده است و سریع‌ترین آسانسو جهان امکان دسترسی به آن را فراهم می‌کند. این آسانسور قادر است بازدیدکنندگان را کمتر از یک دقیقه از طبقه همکف به بالاترین طبقه آسمان‌خراش ببرد.

سازندگان این برج به دنبال دریافت نشان LEED Gold برای معماری آن هستند این نشان شاخصی برای بازدهی زیست ‌محیطی یک ساختمان می با شد به همین دلیل برخی از جدیدترین و پایدارترین فناوری‌های روز جهان در حوزه انرژی را در این برج به‌کار گرفته‌اند. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی و سیستم جمع‌آوری آب شیرین اشاره کرد. 

این آسمان خراش، فهرست ده ساختمان بلند جهان را تغییر داد. در این فهرست علاوه بر برج Lotte World Tower که متعلق به کره است و اکنون مقام پنجمین ساختمان بلند جهان را در اختیار دارد، یک ساختمان آمریکایی، یک ساختمان در عربستان سعودی، یک ساختمان در امارات متحده عربی، یک ساختمان تایوانی و پنج ساختمان چینی وجود دارد.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم