تا سیاست های پولی و بانکی اصلاح نشود شاهد رونق نخواهیم بود

تا سیاست های پولی و بانکی اصلاح نشود شاهد رونق نخواهیم بود
رئیس صنف مشاورین املاک کشور بار دیگر به آمارهای اشتباه اعلام شده از نهادهای مختلف اشاره کرد و اظهار داشت آمار دقیقی از خانه های خالی در تهران وجود ندارد.

به گزارش شابش؛ حسام عقبایی در پاسخ به این سوال که آیا آمارهای اعلام شده در خصوص خانه های خالی از سکنه دقیق میباشد؟ گفت: آمار دقیقی در خصوص واحدها و خانه های خالی از سکنه در تهران وجود ندارد ضمن اینکه بخش قابل توجهی از این خانه ها در حومه تهران بوده و مربوط به مسکن مهر هستند که بنا به دلایلی خالی از سکنه باقی ماندند.
وی در ادامه گفت: صدور پروانه های ساخت در سال 94 نزدیک به 47 درصد و در سال 95 حدود 17 درصد کاهش داشته است، بنابراین نمیتوانیم بگوییم تولید مسکن افزایش پیدا کرده است بلکه علت آن در جای دیگریست. شک نکنید که ساخت و ساز مسکن همیشه از تقاضا عقب بوده است، بنابراین وجود این واحدهای خالی از سکنه به دلیل کاهش قدرت خرید مردم است.
عقبایی با اشاره به اینکه تعداد معاملات ملک و آپارتمان در بهار 95 و 96 یکسان بوده است گفت: فروردین ماه که رو به اتمام است، اما در اردیبهشت ماه هم به دلیل اینکه اذهان مردم به مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی معطوف است، انتظار نمیرود اتفاق خاصی در حوزه املاک و خرید و فروش خانه بیفتد.
رئیس صنف مشاورین املاک در انتها اظهار داشت: بخش مسکن تا پایان شهریور ماه وارد دوره رونق میشود اما تاکید میکنم تا سیاست های پولی و بانکی اصلاح نشود شاهد رونق نخواهیم بود.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم