قیمت اوراق تسهیلات مسکن صعودی شد

قیمت اوراق تسهیلات مسکن صعودی شد
بهای اوراق تسهیلات مسکن در روزهای پایانی فروردین ۹۶ و همزمان با افزایش معاملات مسکن، اوج گرفت و قیمت آن از ۷۵ هزار تومان برای هر برگه عبور کرد.

به گزارش شابش، قیمت اوراق تسهیلات مسکن در بیشتر معاملات با افزایش قیمت مواجه شده است، به گونه ای که در بالاترین قیمت، ۴۰ برگه حق تقدم وام مسکن متعلق به آبان ماه ۹۴ (تسه ۹۴ ۰۸) هر برگه به ارزش ۷۵ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته شد. این در حالی است که فروشنده این برگه ها، آن را به ارزش هر برگه ۶۸ هزار تومان خریداری کرده بود.

با توجه به اینکه اوراق تسهیلات مسکن در دو ماه در قیمت پایین تر از ۷۰ هزار تومان در نوسان بود، بسیاری از کارشناسان تحلیل و پیش بینی هایی مبنی بر تمدید رکود بازار مسکن در سال ۹۶ مطرح کرده بودند. چراکه با توجه به محدودیت هایی که شرکت فرابورس ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار برای جلوگیری از خرید و فروش دلال گونه اوراق تسهیلات مسکن گذاشته اند، در نتیجه قیمت فعلی این اوراق بر مبنای عرضه و تقاضا بوده و افزایش قیمت این برگه ها در روزهای پایانی فروردین ۹۶ و دور شدن از تعطیلات سنگین این بازار در روزهای گذشته و افزایش قیمت برگه های تسهیلات نشان دهنده رشد تقاضا برای خرید و درنتیجه افزایش قیمت ها شده است. در واقع افزایش قیمت برگه های تسهیلات نمادی از افزایش معاملات و شاید خروج از رکود می باشد.

گفتنی است حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی هفته گذشته از خروج آرام بازار مسکن از رکود در سال جاری و افزایش قیمت های این بخش با شیب کند خبر داده بود.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم