طرح مسکن اجتماعی از خرداد

طرح مسکن اجتماعی از خرداد
معاون امور شهری بنیاد مسکن از شروع اجرای فاز اول مسکن اجتماعی در خرداد ماه خبر داد و گفت: فاز اول طرح مسکن اجتماعی در قالب مسکن استیجاری خرداد ماه امسال و پس از ابلاغ بودجه اجرایی خواهد شد.

به گزارش شابش، جواد حق‌شناس معاون امور شهری بنیاد مسکن گفت: ایده دولت یازدهم برای تامین مسکن کم‌ درآمدها برنامه جامع و مختصری بوده که شامل گروه ‌های فاقد درآمد و کم‌ درآمد حدود سه میلیون خانوار می باشد، در دنیا هم این طرح تحت‌ عنوان مسکن ‌اجتماعی شناخته شده است. دلبل تاخیر در این طرح این بود که مشکلات مسکن مهر و پیش‌ بینی منابع اجرایی این طرح، دولت را قانع کرد تا ابتدا مسکن مهر را به سرانجام برساند و بعد مسکن اجتماعی را اجرایی کند.

وی افزود: اوایل سال 95 طرح مسکن اجتماعی به سازمان برنامه داده شد و سازمان هم با این طرح موافقت کرد و مسکن اجتماعی در مسیر اجرایی شدن قرار گرفت. وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بانک مرکزی، بانک مسکن، سازمان برنامه، کمیته امداد، سازمان بهزیستی و وزارت کار از جمله نهادها و دستگاه‌های درگیر در اجرای مسکن اجتماعی خواهند بود. در برنامه ریزی اولیه قرار بود که برنامه شش ‌ساله مسکن اجتماعی از سال ۹۵ شروع و تا پایان برنامه ‌ششم ادامه پیدا کند، اما در سال گذشته این طرح در بسیاری از کمیسیون‌ها و نهادهای مرتبط با آن مطرح شد و نهایتا در اواخر سال به تصویب رسید. 

قرار بر این است که در طرح مسکن اجتماعی و حمایتی سالانه ۱۰۰ هزار واحد مسکن حمایتی در قالب مسکن ملکی و مسکن اجتماعی استیجاری تامین شود.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم