ادغام طراحی داخلی کلاسیک و مدرن در آپارتمان آلیس

ادغام طراحی داخلی کلاسیک و مدرن در آپارتمان آلیس
یک خانه ای که به شیوه امروزی و مدرن ساخته شده باشد، چگونه میتواند در آن واحد تغییرات بیانگر طراحی کلاسیک باشد؟ آیا میتوان هر دوی این طرح ها را در یک خانه پیاده سازی کرد؟! به عقیده برخی، پیاده سازی طراحی داخلی با چنین هدفی اصلا ممکن نیست. Oksana Dolgopiatova طراح داخلی اوکراینی، شانس خود را برای رویارویی با این نوع طراحی امتحان کرده است. آپارتمان "آلیس" نتیجه کار اوست که نمونه ای جذاب و دوست داشتنی از طراح داخلی خانه به حساب میاید.با شابش همراه باشید تا مروری بر این آپارتمان داشته باشیم.

با هال شروع میکنیم. نقشه هال به اصطلاح باز است و در این قسمت شاهد رنگ ها و الگوهای متنوعی هستیم تا در کنار هم یک فضای تصنعی جذاب و زنده را تشکیل دهند.
دیواره ها غالبا سفید رنگ هستند تا اجازه دهند در یک فضای گسترده(واید)، اشکال مختلف طراحی که رنگ گرم دارند با هم ادغام شده و گرم بودن فضای خانه به خوبی نشان داده شود. برخلاف تلوزیون های امروزی، در این خانه از یک پرده سینمایی کوچک استفاده شده و پروژکتورهایی از اطراف و بالا قرار داده شده تا ساکنین خانه، تجربه فضای سینما را در خانه شخصی خود داشته باشند.
مبل با روکش خاکستری رنگ به همراه بالشتک های رنگی و فرش دارای الگوهای فوق العاده جذاب، یک ایده بسیار عالی برای انتقال حس راحتی و آسایش در هال میباشد که در این خانه به کار رفته است.
اتاقک شیشه ای با چارچوب مشکی رنگ، آشپزخانه را از هال جدا کرده است. این شیوه، یک طراحی صنعتی و مدرن محسوب میشود و بسیار همگام با مد روز است. این طراحی باعث میشود فضای خانه به صورت مسطح و خسته کننده جلوه نکند.
رنگ قهوه ای روشن در پرده، سازگاری بسیار خوبی را با کف چوبی خانه و گلدان روی میز دارد تا احساس آرامش بخشی را به ساکنین منتقل کند. گلدان آبی رنگ روی میز که گیاهی در داخل خود جای داده، بهترین بستر را برای داشتن یک کنج آکروماتیک(سیاه و سفید) درون یک اتاق رنگی فراهم کرده است.
نوع نورپردازی در میز ناهارخوری، منجر به ایجاد الگوهای خاص و جذابی در سقف اتاق شده است. نورپردازی یکی از حیاتی ترین بخش های طراحی داخلی در یک خانه محسوب میشود و میتواند منجر به بوجود آمدن فضایی آرامش بخش در خانه شود.
دو صندلی آبی رنگ، هماهنگی خوبی با گلدان آبی رنگ دارند. چارچوب آهنی پنجره ها، زیرکی طراح داخلی را نشان میدهد تا در کنار پنجره های چوبی، تلفیقی از طراحی مدرن و کلاسیک را داشته باشد.
شیشه مات با چارچوب فلزی، یکی از جنبه های بی مانند در این خانه محسوب میشود. این شیشه های مات مربوط به حمام هستند و به دلیل مات بودن و جلوه خاص نور، چارچوب پنجره را تبدیل به یک عنصر صنعتی و مدرن کرده اند.
سادگی ورای "زمان" است و هیچوقت نمیمیرد. اتاق مطالعه در این خانه، یک فضای بسیار حرفه ای و در عین حال ساده است. دیواره چپ اتاق میزبان یک درب سفید رنگ است که بر روی آن یک کلاغ خودنمایی میکند. در دیواره میانی اتاق نیز طیفی از رنگ آبی مشاهده میشود. دیواره بافتی شکل نیز زیبایی فضای اتاق مطالعه را تکمیل میکند تا مد روز همراه با حس آرامش ادغام شود.
یکبار دیگر، گرمای قسمت های چوبی اتاق، روشنایی دیوارها را طبیعی میکند و از میزان تونالیته رنگ سفید میکاهد. اثر کلی این اتاق بر ساکنینش حس شادابی بوده و به هیچ وجه منجر به آزار چشمان نخواهد شد.
کتابخانه از عناصر اصلی یک اتاق مطالعه محسوب میشود به شرطی که ملال آور نباشد. طراح داخلی این خانه، قسمت پشتی کتابخانه را برداشته تا این کتابخانه با دیوار یکی شود. این امر منجر به احساس زنده بودن و روح بخش شدن اتاق شده است.
میز به هیچ وجه از وسایل اضافی اشغال نشده و تنها یک چراغ مطالعه و یک لپ تاپ بر روی آن مشاهده میشود تا فردی که پشت میز می نشیند با درهم ریختگی مواجه نشود.
آشپزخانه مکانی برای عرضه هنر (آشپزی) میباشد! چراغ های آویز صنعتی به همراه دیوار کناری که به رنگ آبی تیره است، نمایانگر تم (theme) کلی خانه میباشند که در اینجا هم رعایت شده اند.
از زاویه ای دیگر نیز میتوان به آشپزخانه نگاه کرد. دیواره های کاشی کاری شده به رنگ آبی تیره در بالا میرسند تا از یکسان سازی رنگ ها و ملال آور شدن آشپزخانه جلوگیری کنند. همچنین دو چراغ آویزان از سقف، تناسب رنگی خوبی با چهار پایه ها بوجود آورده ند.

طراح داخلی این خانه، صندلی حصیری را با یک بالشتک در گوشه اتاق قرار داده تا به جای دنجی برای استراحت و همچنین جلب توجه تبدیل شود.
ورودی خانه مکانی با اهمیت است. اولین احساس در ورودی خانه منتقل خواهد شد. از رنگ سفید در کف اتاق که با موزاییک های مربعی خطوطی ایجاد کرده اند گرفته تا عناصر چوبی به کار رفته در درب ها، ورودی هال به طور کاملا بیانگر ورودی یک آپارتمان است.
در این تصویر درب چوبی را میبینیم که با هماهنگی خوبی که با کف اتاق دارد، فضای مناطق گرمسیر را به خانه ارزانی داشته است، ضمن اینکه نور طبیعی را منحرف نمیکند.
معمولا گوشه و کنار هر خانه ای از مکان های زشت آنجا محسوب میشود مگر اینکه با اسباب و اثاثیه ای مناسب بتوانید آنجا را پر کنید. یک میز، یا در این خانه یک کمد کشویی کوچک، میتواند بهترین گزینه باشد. قسمت های دیگر آن فضا را نیز میتوان با آیینه و وسایل تزئینی که نماینگر شخصیت صاحب خانه است پر کرد. یک آیینه نیز میتواند در تکمیل این فرآیند نقشی مهم ایفا کند.
به اتاق خواب برویم. به دلیل ایجاد سادگی در اتاق خواب، طراح داخلی این خانه دیوار پشت تخت خواب را با رنگ تختخواب یکی و به رنگ سیاه در آورده است و نتیجه بسیار زیبا و تاثیر گذار شده است. نورهای جانبی تخت خواب منجر به ایجاد فضای سنتی شده است. همچنین به دلیل استفاده از ابزار نورپردازی مدرن، فضای اتاق حس صنعتی و مدرن بودن را نیز انتقال میدهد.
همچنین در گوشه اتاق صندلی های حصیری قرار داده شده تا فضای اتاق به صورت دو تکه و زشت نباشد.
آپارتمان آلیس تلفیقی جالب از روشنی و تیرگی، گرمی و سردی است. حمام نیز از این قاعده مستثنی نیست. نیمه بالایی دیوار حمام تیره و نیمه پایینی روشن تر است. به نوعی این دو بخش مکمل هم هستند و با ادغام این دو بخش با هم، شادابی به این فضا منتقل میشود. در تاقچه حمام نیز تعداد قابل توجهی شمع روشن شده تا به فضای کلاسیک حمام کمک کند. یک چراغ آویز هم به مدرن بودن فضا کمک میکند.نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم