بانک‌ها باید در خدمت مسکن باشند

بانک‌ها باید در خدمت مسکن باشند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس : سرمایه ‌گذاری و بنگاه ‌داری بانک‌ها و موسسات مالی دولتی به خصوص در بخش زمین و مسکن طبق قانون رفع موانع تولید رقابت ‌پذیر، ممنوع می باشد.

به گزارش شابش مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان داشت : بانک‌ها طبق این قانون اجازه دارند 40 درصد اموال و دارایی‌های خود را نگهداری کنند و 60 درصد بقیه را باید واگذار کنند. واگذاری اموال و دارایی بانک‌ ها باید به تدریج صورت بگیرد، این قید قانون گذار شامل املاک مصادره وام گیرندگانی که بدهی خود را ه نتونسته ‌اند تسویه کنند و ملک ‌آن ها توسط بانک ‌ها مصادره شده است هم می‌شود. وی در ادامه افزود : سرمایه ‌گذاری و بنگاه ‌داری، دیگر حق بانک ‌ها نمی باشد و بانک‌ها باید در خدمت تولید قرار بگیرند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس در ادامه گفت: وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم به تکمیل مسکن مهر پرداخت و مسکن اجتماعی اعلام شده را به اجرا نگذاشت. به دلیل به اجرا در نیامدن سیاست‌های دولت در بخش مسکن، بانک ها به صورت سلیقه ‌ای عمل کردند به همین دلیل شاهد تداوم بی ‌ثباتی در بخش زمین و مسکن می باشیم. بانک‌ها باید در خدمت سازندگان مسکن باشند و با انبوه ‌سازان و سازندگان مسکن در جهت مسکن‌ دار کردن مردم مشارکت کنند و علاوه بر آن املاک مصادره شده را طبق قانون رفع موانع تولید رقابت ‌پذیر، ظرف سه سال به فروش برسانند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم