خانه‌ ساکنان مریخ

خانه‌ ساکنان مریخ
دانشمندان ناسا بر این عقیده هستند که مناسب ترین مواد برای ساخت پناهگاه‌ در مریخ استفاده از منابع یخ و آب منجمد موجود در دریاچه‌های زیر سطحی تازه کشف شده در این سیاره برای ساخت گنبدهای یخی می باشد.

به گزارش شابش طبق آخرین تحقیقات و بررسی های دانشمندان ناسا حجم منابع آب منجمد کشف شده در مریخ  ممکن است حجمش از ۱۲ هزار کیلومتر مکعب هم بیشتر باشد و همچنین  معتقدند بهترین منبع موجود برای ساخت پناهگاه‌های یخ های موجود در مریخ می باشد چرا که حمل مواد مناسب برای ساخت پناهگاه از زمین غیرممکن است. بنابراین باید گفت که طرح و جنس خانه‌ ساکنان آینده مریخ به احتمال زیاد از جنس یخ خواهد بود که این خانه ها علاوه بر قابلیت اسکان موقت ، قادر به تشکیل سپر دفاعی در برابر تشعشعات مرگبار مریخی می باشند.

هریک از ایگلوهای یخی با ظرفیت چهار نفر و دارای فضاهای مجزا مثل محل کار، محل خواب و محل پرورش گیاه هستند. فشار هوای داخل هر ایگلو معادل ۶۶۰۰ گرم بر ۶ سانتیمتر مربع در دمای ۲۲ درجه سانتگیراد تنظیم خواهد شد. اگر چه نحوه ساخت و جنس خانه‌ ساکنان آینده در مریخ هنوز به طور قطعی مشخص نیست و طرح خانه یخی هم که این روزها مطرح شده است تنها یک فرضیه می باشد اما لازم است بدانیم که طراحی پناهگاه در مریخ با ضرورت وجود فشار در داخل همیشه با محدودیت همراه است، چرا که شکل گنبدی بهترین طرح برای کنترل فشار در داخل پناهگاه ها می باشد.
نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم