غول های فراموش شده !

غول های فراموش شده !
توماس دامبو هنرمند و مجسمه ساز دانمارکی برای زادگاهش کار متفاوت و جالبی انجام داده، او پروژه ای در شهر کپنهاگ آغاز کرده که نام آن را غول های فراموش شده گذاشته است.


به گزارش شابش توماس دامبو به مدت 3 سال 25 با استفاده از چوب ضایعات محلی مانند اضافات حاصل از برش درختان و الوار مجسمه بازیافتی غول پیکر را در سراسر جهان به همراه تیم 5 نفره خود ساخته است.او به تازگی 6 مجسمه غول  زادگاهش کپنهاگ ساخته است.

انتخاب مکان ساخت این غول های فراموش شده بر اساس علاقه توماس بوده، او می گوید که از گذشته و دوران کودکی از این مکانهای خاطره دارد. توماس با کمک تیمش و با توجه به مکان برای هر یک از مجسمه ها اسم های جالبی را برگزیده مانند : تیلدا کوچولو‬‎ ، توماس در کوهستان ، اسکار زیر پل ، تپه سه تایی ، لوئیس خوابالو و تدی دوست داشتنی.

وی می گوید: قرار نیست برای خلق یک آثار هنری از وسیله های گران قیمت استفاده شده و فقط در گالری های لوکس و برای عده ای خاص به نمایش گذاشته شود.هنر متعلق به تمام مردم جهان است و آنها هستند که باعث شهرت یک اثر و معروف شدن یک هنرمند می شوند. این کار علاوه بر این که اشتیاق هنری من بوده باعث جلب توجه گردشگران می شود و از طرفی فرهنگ استفاده از مواد بازیافتی را برای ساکنان کپنهاگ بیش از پیش یادآوری می کند.


تیلدا کوچولو
توماس در کوهستان

اسکار زیر پل

تپه سه تایی

لوئیس خوابالو

تدی دوست داشتنی


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم