هتل متحرک
شیکی شیما نام مدرن ترین قطار جهان می باشد که به تازگی در ژاپن معرفی شده، خوب است بدانید کشور ژاپن دارای مناظر زیبا و دیدنی طبیعی بسیاری می باشد و ریل های قطار اکثرا از میان این مناظر فوق العاده می گذرند. شیکی شیما، مدرن ترین قطار جهان توسط سازندگان ماشین های مازراتی ، فراری و پورشه طراحی و ساخته شده و به اندازه ای لوکس و زیباست که آن را باید با اتاق هتل های لوکس مقایسه کرد. این هتل لوکس متحرک از شرق ‏ژاپن حرکت کرده و مسیر توکیو به سمت شمال ژاپن را می پیماید، ظرفیت آن 34 مسافر بوده که می توانند دو الی سه شب را در این قطار اقامت کنند تا به مقصد خود برسند.

به گزارش شابش این قطار دارای 3 سوییت ویژه و 17 سوییت معمولی با ظرفیت هر سوییت دو مسافر می باشد. هریک از این سوییت ها ‏دارای تجهیزات کامل از جمله تختخواب ، دستشویی و حمام می باشند و مهم تر از همه چشم اندازی فوق العاده ایا ز مناظر ‏بیرون می باشد که قابل مشاهده است. سوییت های ویژه دارای پنجره های سراسر شیشه ای بوده که تماشای مناظر بیرون را لذت بخش تر ‏نیز خواهد کرد.این قطار سالنی ویژه برای تماشای مناظر با دیوارها و سقف شیشه ای با نمای وسیعی از منظره بیرون برای مسافران فراهم کرده و در سالن اجتماعات هم مسافران می توانند به صورت زنده موسیقی گوش دهند و رستوران موجود در این قطار نیز انواع غذاهای ژاپنی را سرو می کند و فضایی که برای صرف غذا در نظر گرفته شده بسیار شگفت انگیز بوده و دیدنش هر کسی را به حیرت وا می دارد. 

لوکس ترین کوپه این قطار دوبلکس بوده و اتاق خواب آن در طبقه پایین قرار گرفته است.اتاقی که به شیوه اتاق های ژاپنی ساخته شده و یک سرویس حمام چوبی و بخاری سنتی ژاپنی، کوتاتسو، هم  برای گرم نگه داشتن پاها در آن کار گذاشته شده است.برای ساخت مبلمان هتل متحرک شیکی شیما از چوب لهستانی و با استفاده از روش سنتی خم کردن چوب ها به وسیله بخار درست شده اند. شرکت طراحی فرش «Oriental Carpet Mills» که برای محصولاتش در کاخ واتیکان شهرت دارد، کار تامین فرش ها را بر عهده داشته است.

نکته جذاب تر این که در هر فصل این قطار مسیر متفاوتی را طی می کند ، برای مثال سفر سه شب و چهار روزه در تابستان از ‏شهر توکیو آغاز شده و از شهرهای ‏Yazawa ‎‏ ،‎ Hachinohe‏ ،‎ Naruko Onsen‏ و ‏Ichinoseki‏ می گذرد و دوباره به توکیو ‏باز می گردد، اما در فصل های دیگر این مسیر متفاوت می باشد.اپراتور این قطار می گوید فقط یک نفر از 76 متقاضی بلیت موفق شد برای اولین حرکت قطار بلیت تهیه کند و همه بلیت ها تا ماه مارس سال آینده به فروش رفته است. هزینه سفر دو روزه همراه با این قطار از 320000 ین ( برابر با 2229 پوند ) بابت هر نفر و سفر چهار روزه آن نیز از 750000 ین ( برابر با 5373 پوند) می باشد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم