روستای عجیب تهران

روستای عجیب تهران
روستای وردیج که جزء بخش کن، سولقان و منطقه ۲۲ تهران به شمار می رود، یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی که در دل کوه‌های شمال غرب تهران واقع شده است. نکته جالب در مورد این روستا مجسمه های طبیعی است که در اثر فرسایش سنگ ها به وجود آمده است. سکنه آن ۵۵۰ نفر و آب آن از چشمه سارهای متعددی خصوصا چشمه شاه و چشمه پااورزا تامين می شود. ارتفاع این روستا از سطح دریا ۱۸۵۰ می باشد و با توجه به قرار گیری در رشته کوه های البرز، دارای زمستان هایی سرد و تابستان هایی معتدل می باشد.

به گزارش شابش، مسیر دسترسی به روستا آسفالته بوده اما شیب و پیچ های تندی دارد. این جاده از انتهای اتوبان همت غرب کمی بعد از بلوار پژوهش از طریق کنار گذر اولین پل زیرگذر قابل دسترسی می باشد. برای اطمینان از اینکه جاده درست را انتخاب کرده اید لازم است بدانید که در صدمتر اول راه با سرعت گیرهای متعدد و نگهبانی شهرداری مواجه خواهید شد. با طی حدود ۱۰ کیلومتر به روستای وردیج را در سمت راست خود خواهید دید.

اگر برای اولین بار سنگ تراشه‌ های طبیعی روستای وردیج را مشاهد کنید، ممکن است تصور کنید این سنگ تراشه ها بقایای قلعه‌ ای از زمان قدیم است. اما کافی‌ است پای صحبت زمین‌ شناسان بنشینید تا برایتان از روال فرسایش بادی صخره‌ های وردیج بگویند و این که هوازدگی بخشی از کوه‌ های این منطقه را به یک نمونه عالی و کم نظیر از تغییرات بافت زمین تبدیل کرده است. این اشکال و صخره ها بیش از هر چیز به جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی شبیه می باشد.

بهترین وقت سال برای رفتن و دیدن این منطقه فصل بهار، خصوصاً اردیبهشت ماه است چرا که در این زمان، باغ های این روستا با شکوفه های زیبای گیلاس و آلبالو یکدست سفیدپوش شده و مناظری زیبا و غیر قابل وصف از طبیعت دلنشین بهار را به نمایش گردشگران می گذارند. همچنین دره های عمیق، باغ های سرسبز و کوه های مرتفع، مناظر چشم نوازی می باشد که در طول جاده و در طی مسیر نظر شما رو به خود جلب می کنند. جاذبه دیگر این روستا رودخانه پر آبی است که دو طرف آن نیزار‌های بلند و به هم فشرده فرا گرفته و در بخش‌ هایی از مسیر رودخانه حوضچه‌ های کوچکی تشکیل شده است که به شما امکان این را می دهد که تنی به آب بزنید.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم