پارکینگ به سبک فولکس

پارکینگ به سبک فولکس
پارکینگ کارخانه فولکس واگن برای این شرکت فقط جای پارک خودروهای صفر این کارخانه محسوب نمی شود و در کنار کاربری اصلی خود به عنوان پارکینگ، جاذبه تبلیغاتی خوبی برای فولکس واگن می باشد.

به گزارش شابش، منطقه صنعتی و توریستی اتو استادت (Autostadt) که شامل کارخانه تولید اتومبیل، دفاتر اداری و موزه می باشد در جنب کارخانه فولکس واگن در ولفسبورگ آلمان قرار دارد. این مکان برای شرکت فولکس واگن آلمان می باشد و بازدید کنندگان می توانند از بین اتومبیل های ساخت این کارخانه یکی را انتخاب کرده و در پیست مخصوص امتحان کنند. در این منطقه، برج دوقلوی ۶۰ متری شیشه ای چشم نوازی جهت پارک ماشین ها ساخته شده و به منظور نگهداری موقت خودروهایی که در کارخانه ساخته می شوند، به کارمی رود و بیش از 400 اتومبیل  را در خود جا می دهد. یک تونل زیرزمینی این دو برج را به هم متصل کرده و خودروها در این پارکینگ با یک سیستم تسمه نقاله جابجا می شوند. این پارکینگ طبقاتی فولکس واگن اولین پارکینگ طبقاتی پیشرفته و مدرن در دنیا می باشد. حتی ساختمان بیرونی آن که کاملاً شیشه ای می باشد به صورتی که ماشین های درون آن مشخص است و باعث جلب توجه می شود. از این پارکینگ در فیلم های سینمایی مانند ماموریت غیر ممکن به عنوان لوکیشن استفاده شده است.

گروه فولکس‌ واگن شرکت چند ملیتی خودروسازی به مرکزیت آلمان می باشد و دفتر مرکزی آن در شهر وولفسبورگ آلمان واقع شده است. این شرکت آلمانی در زمینه طراحی، مهندسی، تولید و توزیع انواع اتومبیل‌ها، وسایل نقلیه تجاری، موتورسیکلت‌ها، موتورهای درون‌ سوز و توربوجت فعالیت می کند. کارخانه فولکس‌ واگن در سال ۱۹۳۰ به درخواست، آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی ساخته شد. او از فردیناند پورشه تقاضا کرد، خودرویی بسازد که عموم مردم قدرت خرید آن را داشته باشند، به همین جهت این شرکت فولکس‌ واگن نامیده شد، که در زبان آلمانی به معنای خودروی مردم می‌باشد.  گروه خودروسازان فولکس‌ واگن از سال ۲۰۱۱ به ‌عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی اروپا و دومین خودروساز بزرگ جهان شناخته می‌شود.این شرکت دارای ۹۴ کارخانه تولید خودرو، در ۲۴ کشور و ۳۴۰ شرکت تابعه و زیرمجموعه فولکس واگن بوده و صاحب برندهای معروف فولکس‌واگن، آئودی، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی، سیات، اشکودا، مان، اسکانیا، پورشه، سوزوکی، ایتال ‌دیزاین و دوکاتی می باشد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم