پلی به شکل موج

پلی به شکل موج
امواج هندروسون (Henderson Waves) نام پلی در سنگاپور می باشد این پل یکی از جاذبه های توریستی این کشور بر فراز جاده هندرسون بوده و توسط مهندسین انگلیسی طراحی شده است .

به گزارش شابش، امروزه در سراسر دنیا معماری پل ها و راه های عمومی فقط با هدف کارایی معمولی آن ساخته نمیشود و سعی می شود تا جنبه زیباشناختی تا حد ممکن در این سازه ها رعایت شود و همین امر باعث شده تا برخی ازین سازه تا جایی پیش بروند که توریست ها و جهانگردهای اکثر نقاط دنیا را به خود جذب کنند.

پل امواج هندروسون با طول 274 متر و ارتفاع حدود 36 متر بلندترین پل عابر پیاده در کشور سنگاپور یکی از همین معماری های خاص دنیا امروز می باشد. جنس آن از  فولاد بوده که فولاد برای مقاصد ساختاری و استحکام استفاده گردیده و روی آن از نوعی چوب درخت که در جنوب شرق آسیا یافت می شود استفاده شده است. 

همان گونه که از نام این پل زیبا پیداست ، دارای شکل مواج و منحنی شکل  بوده و یکی از زیبا ترین پل ها برای عبور عابرین پیاده در جهان می باشد. این  پل با ساختار موجی شکل غول پیکر خود واقعا زیبا و منحصر به فرد به نظر می رسد و شکل موجی آن مثل مجسمه ای تراشیده شده است. در شب و با روشن شدن چراغ های اطراف، این پل جلوه خاصی را پیدا کرده که هر عابری را به خود جلب می کند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم