نکاتی برای تمیز نگه داشتن خانه

نکاتی برای تمیز نگه داشتن خانه
خیلی از ما برای تنفس هوای سالم و حفظ سلامت خانه را بهترین مکان می دانیم اما باید بدانیم رعایت نکات بهداشتی لازم برای حفظ سلامتی در بیرون از منزل کافی نمی باشد و باید در داخل خانه نیز به آن توجه شود تا هم هوای خانه سالم بماند و هم فضای خانه تمیز باشد.


اینک با شابش همراه باشید تا با چند اصول بهداشتی برای تمیز کردن خانه و هوای آن آشنا شوید :


گردگیری :

شاید بسیاری از ما به خاطر مشغله کاری که داریم از گردگیری صرف نظر کنیم، اما جمع شدن خاک، گرد و غبار یکی از علت های اصلی مشکلات تنفسی می باشد. برای تمیزی بیشتر و بهتر از دستمال های مرطوب برای گردگیری مبلمان، یخچال و کلا وسایل خانه استفاده شود و در فرآیند تمیز کزدن خانه همواره از قسمت بالای منزل یا اطاق شروع به تمیز کردن بکنید. منظور از بالا دورترین نقطه نسبت به درب ورودی اطاق یا منزل می باشد.


شست وشوی منظم لباس و ملحفه ها :

پارچه ها و ملحفه ها مکان مناسبی برای زندگی کک بوده و باید به طور منظم شسته شوند.هر نوع لباس یا ملحفه و پتویی را قبل از استفاده کردن بشویید تا میکروب های آن از بین برود.


جارو برقی :

به طور منظم باید فرش ها ، مبلمان ها ، کرکره ها و پرده ها را تمیز کنید و جارو برقی بکشید. جارو برقی گرد و خاک و آشغال های ریخته شده بر روی آن ها را جمع کرده و از ایجاد آلودگی جلوگیری می کند.


گردش هوا :

گردش درست هوا در منزل بسیار لازم است بنابر این پنجره ها را باز نگه دارید. خانه زمانی تمیزتر بنظر می رسد که هوای پاکی داشته باشد، قوطی های نوشابه یا بسته های غذاهای آماده نیمه و سایر چیزهایی که ممکن است تولید بوی نامطبوع کند را جمع آوری کنید و با باز کردن پنجره ها و روشن کردن پنکه بگذارید هوای تمیز وارد اطاق شما شود و جریان پیدا کند. در زمان آشپزی فن هود را روشن کنید تا مانع از ماندن دود،بخار و مواد آلاینده در خانه شود .


دستگاه تصفیه هوا :

دستگاه های تصفیه هوای خوب دارای فناوری نانو می باشند که با مواد آلاینده هوا مقابله کرده و دی اکسید کربن هوا را تبدیل به اکسیژن می کنند این فناوری همچنین با ایجاد جریان هوا، منزل را از گرد و خاک تمیز نگه می دارد .


از دود پرهیز کنید :

دود سیگار، قلیان، بخاری و حتی شمع که مواد آلاینده در هوا ایجاد می کنند، برای سلامت ریه ها بسیار مضرمی باشد بنابراین به هیچ کس حتی به مهمان تان، اجازه سیگار کشیدن در فضای خانه را ندهید !


ورود با کفش ممنوع :

کفش گرد و خاک، عوامل حساسیت زای و میکروب های زیادی را با خود به داخل منزل می آورد پس خیلی بهتر است که با کفش وارد خانه نشویم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم