راهکارهای رونق بازار مسکن از زبان مشاور وزیر

راهکارهای رونق بازار مسکن از زبان مشاور وزیر
غلامرضا سلامی مشاور وزیر راه و شهرسازی : کاهش قیمت مسکن با استفاده از تکنولوژی ‌های بالا و افزایش قدرت خرید به ویژه برای جوانان، راهکارهایی می باشند که سبب ایجاد رونق در بازار مسکن می شوند.

به گزارش شابش، مشاور وزیر راه و شهرسازی درباره پیش ‌بینی بازار مسکن در سال جاری و احتمال خروج آن از رکود در شش ماهه دوم گفت : تعریف من از رکود و رونق در مسکن با تصور برخی از رونق که همان بورس بازی می باشد، متفاوت است و هر زمان برابر هر تقاضا، یک عرضه وجود داشته باشد، رونق خواهیم داشت. ولی متاسفانه رویکردی که در گذشته به بازار مسکن بود باعث شد تا کالای مصرفی و مورد نیاز مردم به وسیله‌ای برای بورس بازی و تجارت تبدیل شود.

غلامرضا سلامی افزود : سیاست های بازار مسکن  در گذشته به این صورت نبوده که انبوه سازان، مسکن مورد نیاز طبقه متوسط و متوسط روبه پایین را بسازند و اکنون مشاهده می کنیم که در بازار تقاضا برای مسکن طبقه متوسط بسیار بیشتر از عرضه این نوع مسکن است با این حال به سبب قدرت خرید پایین، امکان خرید وجود ندارد و قیمت ها بسیار بالا می باشد. متاسفانه با وجود افزایش مبلغ وام و کاهش نرخ سود، همچنان فاصله بین قیمت واحدهای متوسط و قدرت خرید طبقه متوسط و متوسط رو به پایین و به ویژه جوانان بالا است و در صورتی که بدنبال رونق هستیم، باید این فاصله را کم کنیم.

وی ادامه داد : باید مسکنی بسازیم که هم تکنولوژی بالا و هم قیمت پایین داشته باشید و همزمان باید قدرت خرید طبقه متوسط و جوانان را بالا ببریم تا رونق در بازار مسکن ایجاد شود. در حال حاضر با کمک دولت، نرخ بهره وام مسکن جوانان به کمتر از ۱۰ درصد رسید و میزان وام نیز مقداری بالا رفت، همین موضوعات باعث شد تا استقبال جوانان به نسبت گذشته افزایش یابد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم