حداکثر افزایش اجاره بها 10 درصد است

حداکثر افزایش اجاره بها 10 درصد است
حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد افزایش اجاره بها بین ۷ تا ۱۰ درصد معقول می باشد و نباید مالکین ارزش قیمت مسکن را با سود بانکی قیاس کنند و باید انصاف را در قیمت اجاره بها رعایت کنند.

به گزارش شابش، حسام عقبایی گفت : نیمه دوم فروردین معاملات مسکن رشد نسبی داشته است. با توجه به برنامه‌های دولت مبنی بر ساخت مسکن اجتماعی و اعطا کردن وام خرید خانه رونق بازار مسکن تا پایان تابستان قابل پیش بینی می باشد.

وی تاکید کرد : باید با اصلاح سیاست ‌های پولی و بانکی، سپرده ‌ها از بانک خارج شده و به سمت تولید بیایند و انگیزه دریافت وام برای خرید خانه افزایش یابد. بازار مسکن نسبت به بازارهای ارز و طلا بسیار مقاوم می باشد و در نیمه دوم سال شاهد رشد معاملات خواهیم بود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد ادامه داد : در برخی از مناطق و بافت‌ های کشور توازن بین عرضه و تقاضا وجود ندارد و مستاجران به خاطر نبود فایل مناسب و مورد نظر خود به رقابت در جهت افزایش قیمت اجاره اقدام می ‌کنند. اما درکل با در نظر گرفتن شاخص‌ ها و افزایش قیمت سایر اقلام، افزایش اجاره بها بین ۷ تا ۱۰ درصد  معقول می باشد.

عقبایی افزود : توان افزایش قیمت مسکن در سال 96 وجود ندارد، 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی در کشور و 650 هزار واحد خانه خالی در استان تهران موجود است که بیشتر آن‌ ها در حاشیه شهر، مسکن مهر و داخل شهر خانه‌های لوکس و مدرن و شمال شهر می باشند و طبقات متوسط توانایی خرید خانه‌های لوکس را ندارند.

حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد : در اردیبهشت ماه سال 96، مجموع معاملات مسکن در سطح کشور 53 هزار و 459 قرارداد خرید و فروش و 61 هزار و 750 قرارداد اجاره بوده و سهم تهران از این معاملات 18 هزار و 169 قرارداد خرید و فروش و 16 هزار و 669 قرارداد اجاره می باشد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم