حداکثر افزایش اجاره بها 10 درصد است

حداکثر افزایش اجاره بها 10 درصد است
حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد افزایش اجاره بها بین ۷ تا ۱۰ درصد معقول می باشد و نباید مالکین ارزش قیمت مسکن را با سود بانکی قیاس کنند و باید انصاف را در قیمت اجاره بها رعایت کنند.

به گزارش شابش، حسام عقبایی گفت : نیمه دوم فروردین معاملات مسکن رشد نسبی داشته است. با توجه به برنامه‌های دولت مبنی بر ساخت مسکن اجتماعی و اعطا کردن وام خرید خانه رونق بازار مسکن تا پایان تابستان قابل پیش بینی می باشد.

وی تاکید کرد : باید با اصلاح سیاست ‌های پولی و بانکی، سپرده ‌ها از بانک خارج شده و به سمت تولید بیایند و انگیزه دریافت وام برای خرید خانه افزایش یابد. بازار مسکن نسبت به بازارهای ارز و طلا بسیار مقاوم می باشد و در نیمه دوم سال شاهد رشد معاملات خواهیم بود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه قیمت مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد ادامه داد : در برخی از مناطق و بافت‌ های کشور توازن بین عرضه و تقاضا وجود ندارد و مستاجران به خاطر نبود فایل مناسب و مورد نظر خود به رقابت در جهت افزایش قیمت اجاره اقدام می ‌کنند. اما درکل با در نظر گرفتن شاخص‌ ها و افزایش قیمت سایر اقلام، افزایش اجاره بها بین ۷ تا ۱۰ درصد  معقول می باشد.

عقبایی افزود : توان افزایش قیمت مسکن در سال 96 وجود ندارد، 2 میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی در کشور و 650 هزار واحد خانه خالی در استان تهران موجود است که بیشتر آن‌ ها در حاشیه شهر، مسکن مهر و داخل شهر خانه‌های لوکس و مدرن و شمال شهر می باشند و طبقات متوسط توانایی خرید خانه‌های لوکس را ندارند.

حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد : در اردیبهشت ماه سال 96، مجموع معاملات مسکن در سطح کشور 53 هزار و 459 قرارداد خرید و فروش و 61 هزار و 750 قرارداد اجاره بوده و سهم تهران از این معاملات 18 هزار و 169 قرارداد خرید و فروش و 16 هزار و 669 قرارداد اجاره می باشد.

نظرات کاربران

از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم
بد نبود
راضی نیستم