به نظر شما دولت برای خروج از رکود مسکن در سال ۹۶ چه باید بکند؟

به نظر شما دولت برای خروج از رکود مسکن در سال ۹۶ چه باید بکند؟
دراین پست به بازنشر نظرات کاربران سایت خبر آنلاین در مورد این سوال که دولت برای خروج از رکود مسکن در سال ۹۶ چه کند؟ می پردازیم و شما را دعوت می کنیم از طریق کامنت نظراتتان را برای ما بفرستید و در این گفت و گو شرکت کنید.

محمدرضا گفت :

دولت لازم نیست کاری بکنه. چون بازار مسکن هیچ وقت تابع تصمیمات دولت و تابع قدرت خرید مردم نبوده و نیست و نخواهد بود برای اثبات حرف خودم شما روارجاع میدم به جهش قیمت مسکن درسالهای 68و74و82و86و91 ایا مردم دران زمانها قدرت خریدشون فرقی با امروز داشت؟ این دولت ومردم عادی نیستند که رکود ورونق بازار مسکن روتعیین می کنند بلکه این کلان سرمایه داران وزمین داران بزرگ هستند که فعلا تصمیم نگرفتن بازی بزرگ روشروع کنند.


محسن گفت :

مالیات سنگین برای ساختمان های مسکونی خالی


علیرضا گفت :

بنظر من تنها راه حل مشکل خانه دار شدن جوانان و حل رکود مسکن، تا مین وامهای بلند مدت 20 ساله و با نرخ سود بسیار پایین در حد قرض الحسنه است. چرا که این سیاست باعث میشه اولا" قدرت خرید خانه اولیها افزایش پیدا کنه ثانیا" با افزایش تقاضای مسکن بیش از 100 صنعت در کشور فعال میشوند و مانند یک لوکوموتیو چرخ اقتصاد به گردش درمیاید و تقریبا" تمام واحدهای صنعتی غیرفعال و نیمه فعال با ظرفیت بالا حرکت کرده و بخش عمده بیکاری نیز حل میشه . منتها دولت باید سازوکار درستی رو ایجاد کنه که وامهای قرض الحسنه یا کم بهره تبدیل به رانت برای عده ای نشه .


ناصر گفت : 

من يک انبوهسازم در چند نقطه اماده فروش دارم دريغ از خريدار. در حاليکه در کمترين قيمت قرار دادم. با اين اوصاف ساختن به صرفه نيست. و حجم زياد سرمايه فقط بلوک شده. دولت با افزايش وام و بالا بردن زمان وام 25 ساله مثل قديم و کم کردن قسط در سه سال اول . يقينا نقش يزرگي ميتونه در رونق داشته باشه. حالا بعضی ها ميگن که از من سازنده به دليل داشتن چند واحد خالی ماليات اضافی هم بگيرن . خوب شما برام مشتری بيار تا واحدام خالی نباشه.


وحید شعبانی گفت :

با توجه به وجود حدود 2500000 مسکن خالی در کشور به نظر میرسد در حال حاضر عرضه واحدهای مسکونی بیش از تقاضاست.بنابراین اولین قدم تشویق مردم به خرید واحدهای موجود با بسته های تشویقی است که دولت میتواند جهت تحریک تقاضا ارایه نماید.از طرفی رکود در بخش مسکن را نباید فقط در واحدهای مسکونی دید.هم اکنون در سایه برجام ورود توریست به کشور به شدت در حال افزایش است اما صنعت هتلینگ توانایی ارایه خدمات شایسته به جهانگردان و ایرانگردان را ندارد، بنابراین دولت میتواند سرمایه بخش خصوصی را به سمت ساخت هتل و مراکز خرید و رستوران هدایت نموده و تسهیلات لازم را در اختیار قرار دهد.همچنین دولت قادر است با ارایه مشوقهای لازم نوسازی بافتهای فرسوده، خصوصا در کلانشهرها را به عنوان راهکار دیگری در نظر قرار دهد.


علی گفت :

پرداخت وام بلند مدت میتونه خیلی تاثیر گذار باشه ولی برای تشویق به سرمایه گذاری در ساخت باید هزینه ها پایین بیاد ، از یه طرف کارخانه های تولید مصالح ساختمانی مثل سنگبریها بقدری هزینه ها مثل پول برق یا مالیاتشون سنگینه که مجبورن قیمتها را بالا به مشتری بفروشن ، و از طرف دیگه شهرداریها برای جواز و تراکم و جریمه ساخت جوری جیب مردم میکنن که دیگه اصلا کسی تمایلی به ساخت و ساز و سرمایه گذاری نداره.


در ادامه منتظر نظرات شما در شابش هستیم.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم