دهکده گیتورن، ونیز هلند

دهکده گیتورن، ونیز هلند
گیتورن (Giethoorn) دهکده ای واقع در اویریسیل (Overijssel) هلند بوده که در نزدیکی شهر آمستردام است و ویژگی مهم این روستای بسیار زیبا، نداشتن حتی یک کوچه و خیابان می باشد و تمام رفت و آمد ها از طریق یک کانال و از روی آب انجام می شود.

به گزارش شابش، گیتورن در گذشته شهری مخصوص عابرین پیاده  بوده که ماشین ها در آن اجازه تردد نداشته اند و در هلند با لقب ونیز شمال یا ونیز هلند معروف شده است. این دهکده خصوصا بعد از سال ۱۹۵۸ معروف شد و بعنوان یک شهر توریستی مطرح گشت، یعنی بعد از زمانی که کارگردان هلندی، برت هانسترا، کمدی معروف فانفار (Fanfare) را در آن شهر بر روی صحنه برد.

این دهکده یکی از مناطقی است که زیبایی چشم گیر و منحصر به فردی دارد این روستای زیبا و آرام در کشور هلند نه تنها یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین روستاهای هلند است بلکه بدون شک می توان آن را یکی از بی نظیر ترین نقاط جهان دانست.

در قسمت قدیمی دهکده، هیچ جاده ای وجود نداشت و تمام رفت و آمد ها از طریق یک کانال و از روی آب انجام می شد. جالب است بدانید که دریاچه های موجود در دهکده بر اثر عملیات استخراج ذغال سنگ بوجود آمده اند و اکنون این دهکده با آب احاطه شده است.

اولین ساکنین این منطقه کشاورز بودند و در طی فعالیت خود، تعداد بی شماری شاخ بز وحشی کشف کردند. این شاخ ها متعلق به بزهایی بود که در سال ۱۱۷۰ در طی سیل از بین رفته بودند. نام این شهر از روی شاخ بز گرفته شده (Geytenhoren) و نام امروزی (Giethoorn) شکل کوتاه شده آن می باشد.

کانال های این دهکده در طی روز بسیار شلوغ می باشند و صبح زود زمان مناسب تری برای بیرون رفتن و گشت و گذار می باشد. همچنین می توانید به راحتی به شهر رفته و یک روز را در آنجا بمانید زیرا این دهکده به شهر آمستردام نزدیک است و می توانید سفر سیاحتی فوق العاده ای را داشته باشید.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم