مسکن اجتماعی برای چه کسانی است؟

مسکن اجتماعی برای چه کسانی است؟
علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد باتوجه به ادامه مکاتبات بین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع مالی اجرای طرح مسکن اجتماعی ، 160 میلیارد تومان وام بلاعوض از سوی سازمان برنامه تامین خواهد شد.

به گزارش شابش، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  گفت: در مصوبه طرح مسکن مهر که اواخر سال گذشته به تصویب هیئت وزیران رسید، موضوعی  که درباره محل تامین منابع این طرح به امضای وزیر راه و شهرسازی و رییس بانک مرکزی رسیده این می باشد که وام اعتباری عملیاتی کردن مسکن اجتماعی به مبلغ دو هزار و چهارصد میلیارد تومان را تامین کنند. برای تامین منابع وام بلاعوض نامه ای به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده ایم و این تسهیلات طبق برنامه ریزی ها تامین خواهد شد و در اختیار مردم گذاشته می شود.

 تابش درباره احتمال  اینکه بخشی از اعتبارات از محل برگشت اقساط مسکن مهر باشد، اظهار بی اطلاعی کرد و در پاسخ به این که آیا اقدامی برای شناسایی قشری که طرح مسکن اجتماعی شامل آنها می شود انجام شده، تصریح کرد : در مصوبه مسکن اجتماعی سازوکارهایی برای شناسایی افرادی که مشمول این طرح می شوند، مشخص شده و از طریق سازمان ها و نهادهای تحت پوششی مانند کمیته امداد، بهزیستی و وزارت رفاه اجتماعی این افراد شناسایی و بلافاصله مراحل  تشکیل پرنده انجام می شود و افراد به بنیاد مسکن معرفی خواهند شد. 

وی افزود : گام اول این می باشد که منابع مالی مسکن اجتماعی را تامین کنیم و در مرحله بعدی اعلام عمومی انجام دهیم. مراحل عملیاتی گام اول شروع شده و تامین کنندگان مالی طرح مسکن اجتماعی در گام اول، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه می باشند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم