امن‌ ترین شهر جهان در برابر حملات موشکی

امن‌ ترین شهر جهان در برابر حملات موشکی
روسیه برای مقابله با حملات موشکی به شهر مسکو، چندین سامانه دفاعی که فقط یکی از آن ها شامل ۱۰۰ موشک می باشد، در اطراف این شهر مستقر کرده و یک زره موشکی قوی را روی مسکو بوجود آورده است.

به گزارش شابش، این زره موشکی در دهه ۸۰ میلادی پیشرفته تر شد و تعداد موشک های این شبکه حفاظتی همزمان با دوران جنگ سرد و ورود سامانه موشکی دفاعی A-135 از ۳۲ به ۱۰۰ افزایش پیدا کرده و هر موشک مهاجم را در شعاع ۸۰ کیلومتری و ارتفاع ۳۰ هزار متری ازبین می برد.

روسیه یک زره موشکی جدید به نام ا-235 نودال را در سال 2014 راه اندازی کرد. موشک ‌های این سامانه هر هدفی را با سرعت حداقل ۳ کیلومتر در ثانیه هدف قرار می‌ دهند و نابود می کنند. موشک‌ های این سامانه دفاعی علاوه بر حمل یک کلاهک هسته ‌ای برای ایجاد انفجار در مسیر موشک‌ های مهاجم، یک کلاهک دیگر برای هدف قرار دادن موشک مهاجم دارا می باشند و قابل ذکر است که جزئیات دقیق از محل، توان تخریب، برد و شعاع عملیاتی این سامانه در رده به کلی سری قرار گرفته است.

روسیه دارای چندین سامانه موشکی و دفاعی می باشد که می توان از سامانه موشکی s500 ، s400 ، s300 و Pantsir  نام برد. همین سامانه های دفاعی روسیه و بخصوص مسکو را به امن ترین پایتخت جهان بدل کرده است.

اس 500 یکی از جدیدترین پدافند های دفاع موشکی روسیه می باشد که در آن از سیستم تصمیم گیری نابودی مجزا برای انهدام موشک های بالستیک و اهداف هوایی استفاده می شود. از اهداف مهم ساخت این مجموعه پدافند جدید می توان به انهدام موشک های بالستیک میانبرد و در صورت نیاز انهدام موشک های بالستیک قاره پیما در اواسط و یا اواخر مسیر ، نابودی موشک های مافوق صوت ،  موشک های بالدار کروز و هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) اشاره کرد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم