معماری خانه ها در ایران ایراد دارد

معماری خانه ها در ایران ایراد دارد
پرویز پرگاری طراح و دیزاینر شناخته شده ایرانی، در سال 1989 به لس آنجلس نقل مکان کرد و در ایالت نورتریج مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته طراحی داخلی گرفت....

پرویز پرگاری طراح و دیزاینر شناخته شده ایرانی، در سال 1989 به لس آنجلس نقل مکان کرد و در ایالت نورتریج مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته طراحی داخلی گرفت. او اهل کرمانشاه است و درباره چگونگی علاقه مندی به این رشته می گوید:« وقتی می خواستم تحصیل در رشته طراحی داخلی را شروع کنم طبعاً با مخالفت هایی مواجه بودم. مخصوصاً پدرم ؛ چرا کامپیوتر نمی خوانی ؟ الان کامپیوتر خیلی بیشتردر بورس است. اما من مطمئن بودم که اگر کامپیوتر می خواندم، به دلیل اینکه علاقه چندانی به آن نداشتم ، نمی توانستم در آینده موفق بشوم . وقتی لیسانس گرفتم به خاط علاقه ای که به مبلمان داشتم برای فوق لیسانس رشته طراحی مبل را انتخاب کردم و در حال حاضر لاین مخصوص به مبلمان خود را هم دارم .»

پرگاری استفاده از نظر یک دیزاینر در طراحی و ساخت خانه را بسیار مهم می داند. او در این باره گفته:« بیشتر از مقوله دیزاین من به ساخت خانه ها از نظر معماری درایران ایراد می گیرم . مثلاً در دستشویی رو به اتاق پذیرایی باز می شود کسی که معمارخانه است با مشورت یک طراح داخلی ماهر می تواند خیلی راحت و حرفه ای فضای تک تک بخشهای خانه را در قسمتهای مناسب شان طراحی کند . »

او تاکید دارد:«متأسفانه در جاهایی که من از نزدیک دیده ام صرفاً بودن دستشویی و حمام ، آشپزخانه مهم است و اصلاً برایشان اهمیتی ندارد که اینها در کجای خانه هستند . اینها همه باعث می شود کسی که در آن خانه زندگی می کند راحت نباشد، در حالیکه هدف اصلی از دیزاین و طراحی داخلی، خلق زیباترین و راحت ترین فضاها برای کار و زندگی است . به نظر من طراحی داخلی و معماری ارتباط کاملاً متقابلی با هم دارند، یعنی قبل از طراحی نقشه یک خانه، مشورت با یک طراح داخلی حرفه ای می تواندتأثیر بیشتری در موفق تر شدن کار داشته باشد.»

پرویز پرگار یکی از مشهورترین طراحان داخلی در لوس آنجلس در شرکت شخصی خود به نامPargari Design Inc مشغول به فعالیت است. برخی از پروژه های وی در مجلات صاحب نام معماری داخلی و مبلمان مانند: (california home , Los angeles home & decor and ...) چاپ شده است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم