طرح ساخت پلاسکو جدید در شهریور ماه رونمایی می شود

طرح ساخت پلاسکو جدید در شهریور ماه رونمایی می شود
منوچهر خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان گفت: جامعه مهندسی و دانشگاهی برای طراحی پلاسکو جدید ابراز علاقه کردند، شورای عالی معماری و شهرسازی هم مصوبه‌ای گذاشت تا طرح پلاسکو از طریق مسابقه انتخاب شود تا مشارکت جامعه مهندسی و دانشگاهی را در بر داشته باشد و طرحی که منتخب می شود تا شهریور امسال نهایی می‌شود.

به گزارش شابش، خواجه دلویی افزود : فرآیند انجام مسابقه در دستور کار می باشد و طبق زمان بندی در پایان خرداد قوانین برگزاری مسابقه اعلام و تا پایان شهریور طرح منتخب نهایی خواهد شد و سپس فرآیند گرفتن مجوزهای لازم برای انجام کار اجرایی شروع می شود زیرا بر اساس قوانین تا طرح و مشخصات آن ارائه نشود مجوزی صادر نمی‌شود و نهایتا تا دو سال کار ساخت پلاسکو انجام خواهد شد. درطراحی نمادی از ایثار آتش نشانان قهرمان در نظر گرفته می شود.

در ادامه خواجه دلویی گفت: اجاره محلی را که خود کسبه پلاسکو در تقاطع خیابان ولیعصر و طالقانی پیدا کرده بوند را در راستای کمک به صاحبان سرقفلی پلاسکو برای مدت معینی پرداخت کرده ایم. مسئولیت دوباره سازی ساختمان پلاسکو بعد از حادثه که برای این ساختمان پیش آمد به معاونت توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان واگذار شد و به همین خاطر مشاور طرح که از مشاوران منطقه ۱۲ شهرداری تهران و مسلط به ضوابط و مقررات می باشد انتخاب گشت تا در  سریع ترین زمان کار را انجام دهد. وضعیت ملکهای مجاور تاثیری در کار ما ندارد زیرا این امر به مالکان آن ساختمان ها برمی گردد که بخواهند اقداماتی را در جهت ایمنی آن انجام دهند یا خیر.

معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان تصریح کرد : ساختمان پلاسکو دارای کاستی هایی بود، مانند اینکه ساختمان پارکینگ نداشت که در طرح جدید پارکینگ به اندازه لازم در نظرگرفته خواهد شد ، در ضمن مقررات ملی ساختمان در این طرح جدید مدنظر می باشد و طراحی آن با استانداردهای جهانی از نظر ایمنی، انرژی، حریق و مقررات مربوط منطبق خواهد بود و در طراحی جدید کا این کاستی ها برطرف می گردد . در ساختمان پلاسکو گاز شهری موجود بود ولی طبق مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان انشعاب گاز فقط تا موتورخانه می رود و همین مبحث می گوید برای ساختمان‌ هایی که کاربری عمومی دارند انشعاب گاز نباید برای گرمایش در تمام طبقات برود و گرما از طریق سیستم‌های گرمایشی باید تامین گردد.

منوچهر خواجه دلویی با اشاره به این موضوع که در داخل مجتمع تجاری، نمی‌تواند  تولید  انجام شود و کاربری پلاسکو تجاری می باشد نه تولیدی، افزود : طبق جلساتی که با شورای مدیریت پلاسکو داشتیم آن‌ ها هم اذعان کردند که در ساختمان پلاسکو کار تولیدی نمی‌ توان انجام داد بلکه به امور تجاری و خدمات مربوط به عرضه و فروش اختصاص خواهد یافت. مالکیت در ساختمان پلاسکو از نوع عرصه و عیان می باشد، البته بحث مربوط به صاحبان سرقفلی پلاسکو را مراجع قضایی مشخص خواهد کرد و هر چه مرجع قضایی و قانون تعیین کند بنیاد مستضعفان هم بر اساس آن عمل می کند.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم