مدال المپیک 2020 توکیو چگونه ساخته می شود؟

مدال المپیک 2020 توکیو چگونه ساخته می شود؟
امروزه شاهد آن هستیم که فناوری رشد بسیار سریعی نیز دارد و این رشد از طرفی به پیشرفت بشریت کمک میکند و از طرف دیگر باعث ایجاد ضايعات الكترونيكی محصولات منسوخ شده و قديمی می شود و این خود به عامل محیط زیستی تبدیل شده است به شکلی که بيشتر کشورها به فكر بازيافت اين محصولات افتاده اند و خیلی از آن ها این فکر را عملیاتی کرده اند. جالب است بدانید که از زباله های الکترونیکی می توانید مقدار زیادی طلا اکتشاف و استخراج کنید و جالبتر اینکه کشور ژاپن و شهر توکیو که به عنوان میزبان المپیک 2020 انتخاب شده می خواهد از همین زباله های الکترونیکی مدال طلای المپیک را بسازد.

به گزارش شابش، در گذشته برای ساخت مدال های المپیک از طلای خالص استفاده می شد و آخرین مدال طلای المپیک که واقعاً از طلا ساخته شده بود در المپیک استکهلم سوئد، سال 1912 جایزه داده شد و از آن به بعد مدال های طلای المپیک دیگر از طلا نیستند، ترکیب خاص و طراحی مدال های المپیک توسط کمیته المپیک تعیین می شود. و استانداردهایی وجود دارد که باید رعایت شوند مانند اینکه مدال های طلا و نقره دارای %92.5 نقره باشند ، مدال های طلا باید با حداقل 6 گرم طلا پوشیده شوند و در نهایت تمام مدال های المپیک باید حداقل 3 میلی متر ضخامت و حداقل 60 میلی متر قطر داشته باشند.
در المپیک پیش روی که در شهر توکیو ژاپن برگزار می شود قرار است کار نوآورانه ای انجام شود و مدال های المپیک از طریق بازیافت ضایعات الکترونیکی مانند کامپیوترها و گوشی های موبایل ساخته شوند، هدف مسئولان ژاپنی از انجام این کار، بیشتر شدن آگاهی‌ مردم جهان در خصوص زباله ‌های الکترونیکی و استفاده از سیستم ‌هایی برای بازیافت و استفاده مجدد از دستگاه‌های الکترونیکی می باشد. در قطعات الکترونیکی از رده خارج شده، طلا و نقره زیادی وجود دارد که این میزان حدود ۱۶ تا ۲۲ درصد از ذخایر جهانی این فلزات را شامل می شود و به همین علت مقامات ژاپنی به فکر افتادند تا برای تولید مدال های المپیک 2020 توکیو از این ذخایر استفاده کنند.
لازم به ذکر است که زباله‌های الکترونیکی در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلاتی می باشد که محیط زیست با آن روبرو است به شکلی که سازمان ملل آن را سریع ‌ترین جریان زباله ‌ای جهان نامیده، اما می توان با تفکرات خلاقانه و نوآورانه مانند ژاپنی ها بخشی از مشکلات محیط زیست را برطرف کرد.


نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم