مصوبه مالیات بر ساخت و فروش ، عامل افزایش قیمت مسکن

مصوبه مالیات بر ساخت و فروش ، عامل افزایش قیمت مسکن
حسن محتشم رئیس انجمن انبوه ‌سازان استان تهران اخذ مالیات از ساخت و فروش را عاملی برای افزایش قیمت دانست و گفت: مصوبه مالیات بر ساخت و فروش که دولت تصویب کرد، عامل بازدارنده تولید و فروش واحدهای که در حال حاضر آماده شده اند می باشد.

به گزارش شابش، رئیس انجمن انبوه ‌سازان استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر متقاضی خرید مسکن کم است و قدرت خرید پایین می باشد  افزود : اخذ مالیات بر درآمدهای ساخت و فروش انگیزه سازندگان برای ساخت و ساز کاهش می دهد و دولت نباید با این کار سدی در مقابل سازندگان بگذارد بکه باید آن ها را تشویق کند تا آن ها با ساخت مسکن عرضه و تقاضا را در بازار متعادل کنند به این دلیل که معمولا وقتی بها کالایی زیاد می شود در پرداخت نتیجه به مصرف کننده می‌رسد و در بخش مسکن هم اینگونه می باشد و سازندگان مالیات را به بها ملک اضافه میکنند و درواقع این مالیات از خریدار گرفته می شود.

این کارشناس و مسئول در بخش ملک در ادامه صحبت هایش گفت : مالیات عامل مهم بازدارنده در بخش رونق بازار مسکن می باشد و دولت باید تجدید نظر کند، چراکه با افزایش ساخت و ساز نیز می‌تواند مالیات بیشتری دریافت کند. اخذ مالیات باید منصفانه و قاطع باشد و در واقع دریافت مالیات بر فروش، نوعی بلاتکلیفی است. در شرایط کنونی اقتصادی مردم، تصویب این گونه قوانین سبب به وجود آمدن محدودیت های بیشتری در خانه دار شدن اقشار متوسط جامعه خواهد شد.

لازم به ذکر است که چندی پیش در جلسه هیئت دولت مصوبه ای تصویب شد که بر اساس آن اخذ مالیات از ساخت و ساز ساختمان و فروش از سال 95 به بعد شامل مقررات مالیات بر درآمد خواهد بود و طبق این تصمیم، ارزش روز زمین در زمان فروش ساختمان احداث‌ شده از ارزش روز فروش ساختمان کسر و مابقی آن شامل مالیات بر درآمد می ‌شود.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم