خانه کانتینری ارزان در شهری گران

خانه کانتینری ارزان در شهری گران
اخیرا خانه ارزان قیمت دانشجوی در اسکله شهر کپنهاگ دانمارک که هشتمین شهر گران دنیا می باشد از چهار کانتینر بی مصرف و بدون ضایعات کربنی و شناور در اسکله کپنهاگ ساخته شده و به دلیل ارزان بودن در این شهر گران مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش شابش، این پیش نمونه اولیه در شهر کپنهاگ دانمارک با مساحت ۳۰۰ متر مربع، یک خانه دانشجویی با ۱۲ اتاق، حمام، آشپزخانه و حیاط می باشد. به گفته شرکت سازنده این خانه کانتینری، زمین در قسمتهای مرکزی شهر گران می باشد و معمولا کاربری تجاری یا اداری دارد و حتی اگر زمین یا ملکی غیر از آن پیدا شود، قیمت آن بالا می باشد.

تبدیل کانتینر به خانه با هدف صرفه جویی مصالح و انرژی در دهه هفتاد میلادی و در کالیفرنیا آمریکا رواج پیدا کرد. تفاوت این خانه ها که در کپنهاگ واقع می باشند از فناوریهای جدید مانند بام با صفحه های خورشیدی و استفاده از دمای آب دریا برای گرمایش بهره می برند.کشور دانمارک هفت هزار و سیصد کیلومتر خط ساحلی دارد که شاید در آینده نه چندان دور این خانه ها را در این کشور بیشتر ببینیم. هدف این پروژه استفاده از فناوریهای سازگار با محیط زیست ، دادن امید و انگیزه به نسل آینده و برای تشویق دانشجویان به ادامه تحصیل بوده است.
کپنهاگ به عنوان پایتخت دانمارک، دارای تاریخی پر سابقه و میزبان مکان ‌ها، بناهای تاریخی و جواهرات فرهنگی زیادی می باشد. با این وجود کپنهاگ مدرن شهری نیست که در گذشته مانده باشد و با نگاهی رو به سوی آینده  یکی از مدرن ترین پایتختهای دنیا می باشد.در این شهر معماری‌ های کلاسیک و کانال ‌ها در کنار ساختارهای مدرن و بناهای جدید قرار گرفته و یک ترکیب زیبا را بوجود آورده است.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم