آخرین آمار خرید آپارتمان در شهر تهران

آخرین آمار خرید آپارتمان در شهر تهران
طبق آخرین گزارش بانک مرکزی ایران حجم معاملات خرید و فروش آپارتمان در تهران اردیبهشت‌ ماه سال 96 به حدود 16 هزار و 400 فقره رسید در حالی که حجم معاملات مسکن در برخی ماه‌های پایانی سال 95 رشد منفی داشت .

به گزارش شابش ، طبق گزارش بانک مرکزی اسفند سال95 ، 12 هزار و 200 فقره معامله خرید مسکن در شهر تهران ثبت شده که آمار جدید از وضعیت معاملات خرید مسکن در اردیبهشت ماه نشان دهنده افزایش 4 هزار فقره‌ای معاملات خرید آپارتمان در شهر تهران می باشد.حجم معاملات خرید و فروش آپارتمان در شهر تهران اردیبهشت ‌ماه سال 96 نسبت به ماه مشابه در سال 95، رشد 4/ 6 درصدی را داشته است.

تحولات بازار معاملات ملک در شهر تهران نشان می‌دهد عمده معاملات خرید آپارتمان طی اردیبهشت ماه سال 96 از سوی متقاضیان خانه اولی بوده و بررسی‌های میدانی از بازار مسکن نیز این موضوع را تایید می‌کند. توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب میانگین قیمت هرمترمربع آپارتمان در اردیبهشت ماه سال 96 نشان می هد که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی متری 3 میلیون تومان تا 3میلیون و 500 هزار تومان، با سهم 5/ 12درصد بیشترین سهم از معاملات خرید مسکن شهر تهران را دارند. و واحدهایی با دامنه‌ قیمت متری 3 میلیون و500 هزار تومان تا 4 میلیون تومان و همچنین 2 میلیون و 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان با سهم‌های 2/ 11 درصدی و همچنین 1/ 11 درصدی در رتبه‌ های بعدی هستند. بازه مساحتی زیر 80 مترمربع در آپارتمان‌های مسکونی، هم‌اکنون شامل آپارتمان ‌های کوچک متراژ و میان متراژی می باشد که  معادل 7/ 52 درصد از معاملات انجام شده خرید مسکن را به خود اختصاص داده‌اند و عمده متقاضیان آنها خانه اولی ‌ها هستند، پس می ‌توان حضور این دسته از متقاضیان در بازار مسکن را در مقطع زمانی کنونی حضوری پررنگ دانست.

طبق این گزارش متوسط قیمت هر متر آپارتمان در شهر تهران و در اردیبهشت ماه امسال 4 میلیون و 530 هزار تومان بوده‌ که انجام بیش از نیمی از معاملات خرید آپارتمان در تهران در میان واحدهای مسکونی با قیمتی پایین ‌تر از نرخ میانگین هر متر آپارتمان را نشان می دهد و ثابت می کند اکنون عمده تقاضا برای خرید آپارتمان از سوی خانه اولی ‌هایی صورت می ‌گیرد که در تلاشند با صرف هزینه کمتری آپارتمانی را برای سکونت خود خریداری کنند. 

بر اساس آمارهای گزارش بانک مرکزی از میان مناطق 22 گانه شهر تهران، منطقه 5 با سهم 1/ 16 درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای خرید مسکن را به خود اختصاص داده است. منطقه 5 شهر تهران یکی از دو منطقه مصرفی شهر تهران به لحاظ تقاضای خرید آپارتمان به حساب می آید و دو منطقه مصرفی دیگر نیز یعنی منطقه 4 و 2 به ترتیب با سهم 4/ 11 درصدی و 4/ 9 درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همچنین در مجموع 74 درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه مربوط به 10 منطقه شهر تهران بوده است که می ‌توان این مناطق را با عنوان کانون تقاضای خانه اولی ‌ها برای خرید آپارتمان نام برد. 

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم