بازار رهن و اجاره خانه رونق گرفت

بازار رهن و اجاره خانه رونق گرفت
با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان که زمان نقل و انتقالات خانه می باشد و تمام شدن ماه مبارک رمضان بازار رهن و اجاره در حال رونق و داغ شدن می باشد.

به گزارش شابش، تابستان هر سال در ایران دغ ترین زمان عوض کردن و جا به جایی خانه می باشد که یکی از دلایل مهم آن تعطیلی مدارس می باشد و خانواده ها می توانند برای جابه جایی خود تصمیم بگیریند و به این فصل که می رسیم بازار بخش مسکن داغ می شود و طبق عرف بازار مسکن هر ساله اجاره بها درصدی فزایش پیدا می کند، امسال اعلام شده که حدود 7 تا 10 درصد اجاره بها افزایش پیدا می کند هرچند که این رقم قطعی نیست و بستگی به بازار عرضه و تقاضا دارد.

اکنون بر اساس گزارش های میدانی از آژانس های املاک فصل جا به جایی ها آغاز شده و برعکس بازار خرید و فروش خانه ، بازار معاملات اجاره خانه داغ و پرشور فعالیت خودش را شروع کرده است. به گفته مشاورین املاک بر خلاف 7 تا 10 درصد اعلام شده پیش بینی می شود میزان افزایش اجاره بها در تابستان امسال بین 10 تا 15 درصد باشد و در مواردی خاص شاید این رقم تا 20 درصد نیز افزایش یابد که بر اساس موقعیت ملک و امکانات آن و البته نرخ اجاره بهای تنظیم و تعیین شده در سال گذشته متغیر می باشد.

این در حالی می باشد که حسام عقبایی رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه رشد اجاره بها در سال 1396 بین ۷ تا ۱۰ درصد است گفته بود اصلی ‌ترین و اساسی ترین شاخص تعیین قیمت اجاره بها در کشور و حتی در دنیا قیمت مسکن می باشد و اجاره بها با رشد قیمت مسکن، افزایش و با کاهش قیمت مسکن، کاهش می‌ یابد و با توجه به این ‌موضوع که وارد پنجمین سالی می ‌شویم که قیمت مسکن افزایش نداشته، اجاره بها هم نیز نباید افزایش یابد.

نظر سنجی شابش بستن
از اینکه ما رو در راستای ارائه خدمات بهتر یاری میکنید سپاسگزاریم
راضی هستم راضی هستم
بد نبود بد نبود
راضی نیستم راضی نیستم